Ir pagājis laiks kopš 36 jauniešiem no Gulbenes un Katalonijas (Spānija) bija iespēja izaicināt un pilnveidot sevi, darot to, ko nekad iepriekš viņi nav darījuši. Starptautiskā jauniešu apmaiņas projekta “Universal Languages” ietvaros dalībnieki viens otru ieveda perkusiju, dejas, parkūra un teātra pasaulē.

Šajās nodarbībās apgūtais rezultējās performancēs Starptautiskās jaunatnes dienas pasākumā “Super knaģis” Stāķos.

Savas emocijas un iespaidus par dalību šajā projektā atklāj gulbenietes Diāna Supe un Elizabete Dita Augule.

“Ieguvu mazā sapņa piepildījumu. Jau labu laiciņu domāju par bungu spēlēšanu, un beidzot esmu to izdarījusi. Kopumā pieredzētais ir atstājis patīkamas sajūtas. Redzot, ka praktiski no nekā un bez pieredzes spāņi uztaisījuši bungotāju grupu, motivē pašai darīt lietas, kuras īsti neprotu. Ieguvu pamatīgu motivācijas devu ilgam laikam! Meklēšu veidus, kā turpināt iesākto,” stāsta Diāna.

“Nu jau teju mēnesis, kopš projekts „Universal Languages” ir noslēdzies, un, paveroties atpakaļ, ir grūti nesaskatīt milzīgo ieguvumu no šīs pieredzes. Iemācījos izkāpt miljons kilometrus ārpus savas komforta zonas, taču visas šīs grūtības bija to vērtas, jo projekta dalībnieki no Katalonijas bija nepārspējami skolotāji, kas visas mūsu nevarēšanas un negribēšanas uztvēra ar neizmērojami lielu pacietību, pozitīvismu un neaizmirsa uzslavēt katru labi paveikto darbu. Kaut arī katram dalībniekam bija iespējams izvēlēties tikai divas darbnīcas, varu apgalvot, ka tās visas bija lieliskas, jo pasākumā „Super knaģis”, atrādot padarīto, bija redzams, ka ikviens no projekta dalībniekiem ir patiesi priecīgs par to, ko ir paveicis un priekšnesumi bija brīnišķīgi un pavisam netipiski latviešu ikdienai. „Universal Languages” mani pārsteidza ar to, ka 12 dienu laikā ir gandrīz iespējams iegūt „otro” ģimeni. Atvadoties no jauniegūtajiem draugiem, šķita nereāli, ka ir iespējama arī dzīve bez ikdienas darbnīcām, rīta apļiem, kultūras apmaiņas un pozitīvisma enerģijas, kas strāvoja projekta gaitā. Viennozīmīgi varu apgalvot, ka šī ir viena no manas dzīves skaistākajām un arī vērtīgākajām pieredzēm!” ar piedzīvoto dalās Elizabete Dita Augule.

No nodarbībām brīvajā laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt Gulbenes novadu un uzzināt, kas ir “Youthpass”.

***

Projekta numurs: 2016-1-LV02-KA105-001029

Projekta realizācijas laiks: 01.05.2016.-30.09.2016.

Projekta īstenotājs: biedrība "Dēms" un "Fills de la Flama" no Katalonijas

Finansējums: 21148.00 EUR.

Gulbenes novada domes priekšfinansējums 20%.

flama l

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste