1.novembrī Gulbenē risināsies drošības kampaņa, kuras laikā skolēniem interesantā veidā tiks atgādināti galvenie noteikumi drošībai uz ielas. Skolā bērniem būs iespēja izgatavot savus “supertatstarotājus” un saņemt jau gatavos no “Atstarotāju kampaņas” komandas. Līdz ar krēslas iestāšanos, atstarotāji tiks dāvāti uz ielas sastaptiem iedzīvotājiem, kurus kampaņas komandas darbinieki aicinās uz atbildīgāku attieksmi pret savu drošību.

Gulbenē īstenotā drošības kampaņa risināsies Gulbenes 2.vidusskolā, kur tikšanās notiks ar 8. klašu skolēniem. Tās laikā atraktīvā un interesantā veidā ceļu satiksmes drošības noteikumus ar skolēniem pārrunās TV personības Gustavs Terzens un Marta Selecka. Atbilstoši kampaņas tradīcijai, jautrā un rotaļīgā veidā iegūtās zināšanas par drošību uz ceļa, skolēniem būs jānodemonstrē uzzīmējot savu “drošo ceļu uz skolu”. Bērnu jauniegūtās zināšanas un izpratni par drošību uz ceļa, kas būs ielikta zīmējumos vērtēs talismans – Naktssargs. Katram lekcijas dalībniekam, viņš pasniegs arī īpašus, ērti lietojamus atstarotājus, ko vienlīdz viegli iespējams aplikt ap roku vai somas rokturi. Papildus tam, šajā gadā Drošības komanda kampaņā parūpējusies arī par jaunievedumiem uz kuru ieviešanu mudinājusi statistika.

Tā liecina, ka, lai arī visvairāk par ceļu satiksmes drošību tiek runāts ar bērniem, lielākā riska grupa ir viņu vecvecāki – saskaņā ar Ceļu Satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datiem, no kopumā 63 pērn bojā gājušiem gājējiem, 28 bija 55 gadus veci un vecāki. Otra izteiktākā vecuma grupa ar 11 bojā gājušiem gājējiem ir 35 līdz 44 gadus veci.

“Tādēļ šajā reizē, sadarbībā ar ceļa zīmju ražotāju - Jelgavā bāzēto uzņēmumu “Signum”, skolēniem dosim iespēju izgatavot katram pašam savu “superatstarotāju”. Uzņēmums ražo ceļa zīmes pēc augstākajiem standartiem un izmanto modernus, izturīgus materiālus ar augstu gaismas atstarošanas koeficientu. Pēc katras ceļazīmes paliek pāri atgriezumi, kas mums lieliski noderēs – katrs skolēns varēs izgatavot savu īpašo “superatstarotāju”, ko dāvināt mammai, tētim, vecmammai vai citam sev  mīļam cilvēkam. Tādējādi katrs skolēns kļūs par drošības nesēju savā ģimenē un ticam, ka bērni savu uzdevumu paveiks atbildīgi. Rezultātā pret savu drošību uz ielas aizvien atbildīgāk izturēsies arī pieaugušie un Latvijā kļūs aizvien vairāk redzamu un drošu ģimeņu,” šā gada akcijas jauninājumus atklāj AAS Gjensidige Baltic Gulbenes filiāles vadītājs Arnis Dzerkaļs.

Pēc tam, kad drošība uz ielas būs pārrunāta ar skolēniem kampaņas dalībnieki darbu turpinās pie pilsētnieku iecienītā Centrālā skvēra, kur tiks uzrunāti  un ar atstarotājiem apdāvināti gulbenieši.

A.Dzerkaļs izsaka cerības, ka šajā gadā būs palielinājies to skolēnu un iedzīvotāju skaits, kuri ikdienā savas drošības vairošanai lieto atstarotājus, jo pērn situācija pilsētā nebija iepriecinoša. Pagājušajā gadā drošības kampaņas laikā veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka tikai 14% Gulbenes iedzīvotāju ikdienā  lieto atstarotājs. Turklāt atklājās, ka no visiem Gulbenes 1. vidusskolas skolēniem, reāli savai drošībai atstarotājus ikdienā izmantoja vien 10% bērni, kaut arī drošības lekcijas laikā visi jaunieši pārliecināti sacīja, ka atstarotājs būtiski vairo kājāmgājēja drošību diennakts tumšajā laikā un var paglābt no nelaimes.

Pērn Gulbenē skolēniem un iedzīvotājiem izdalīja vairāk nekā 1000 atstarotājus.

AAS Gjensidige atgādina: Atstarotāji jānēsā ne tikai tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, bet arī apdzīvotās vietās. Slikti apgaismotās vietās, gājējiem un velosipēdistiem ir jālieto atstarojošs apģērbs - vislabāk īpašā, atstarojošā veste.

Aicinot cilvēkus rūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā, Gjensidige “Atstarotāju” kampaņu īsteno jau trešo gadu. Sociālās kampaņas  mērķis ir informēt un izglītot cilvēkus par atstarotāju lietošanas nozīmi.

Šogad akcijas laikā 12 Latvijas pilsētās iedzīvotājiem tiks dāvināti vairāk nekā 15 000 atstarotāju.

Zane Liepa,
Gjensidige Baltic
Mārketinga nodaļas vadītāja