Maija sākumā vecāko klašu skolēni no Gulbenes 2.vidusskolas, Gulbīša vidusskolas, Lizuma vidusskolas un K.Valdemāra pamatskolas kopā ar jaunāko klašu skolēniem izspēlēja spēli “Uz Briseli pēc šokolādes!” un kopīgi rakstīja vēlējumus Eiropas Savienībai 60.dzimšanas dienā.

Jauniešiem, kuri vadīja spēli, 9.maijā, Eiropas Savienības dzimšanas dienā, bija iespēja doties uz Rīgu, lai piedalītos atvērto durvju dienā. Šo dienu organizēja Eiropas Savienības māja kopā ar citām institūcijām un organizācijām, un tās mērķis ir parādīt ES ieguldījumus vides un cilvēkresursu attīstībā Latvijā. Jauniešiem tā bija jauna pieredze, zināšanas un iedvesma tālākajai dzīvei.

Mūsu novada skolēni bija uzaicināti uz Brīvības bulvāra svētkiem, kur kopā ar ministriem un Latvijā apbalvotajiem Eiropas gada cilvēkiem zīmēja savu brīvības simbolu un fotografējās īpaši veidotā foto rāmī pie Ministru kabineta. Brīvību katrs asociēja dažādi: Latvijas karogs, drošība, Gaismas pils, cielava, jūra, latviešu valoda, izglītība u.c.

Tālāk jaunieši devās uz vienu no radošākajām vietām Rīgā – Kalnciema kvartālu, kur vairāk uzzināja par koka arhitektūru, koka ēku un priekšmetu saglabāšanas nozīmi un restaurēšanu, kā arī piedalījās foto orientēšanas spēlē. Koka restaurācijas speciālists aicināja jauniešus vairāk pievērsties praktiskajām profesijām, tai skaitā kokapstrādes speciālista darbam, jo viņš ir pārliecināts, ka “zelta rokas” arvien vairāk spēs novērtēt arī Latvijā.

Dažiem izaicinājums un pirmā pieredze bija nākamajā objektā – Neatliekamās medicīniskās palīdzības centrā –, kur bija jāmācās sniegt pirmā palīdzība, kā arī jāprot rīkoties krīzes situācijās. Puišiem, tiekoties ar neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi, visvairāk ieinteresēja šoferu darbs.

Ekskursiju noslēdza saldais un gardais Laimas šokolādes muzeja apmeklējums.

Ikvienam skolēnam bija iespēja arī piedalīties atvērto durvju dienas spēlē, izlozējot vērtīgas balvas no atvērto durvju dienas organizācijām. Vērtīgāko balvu ieguva Linards Reinis Rozītis no Beļavas Krišjāņa Valdemāra pamatskolas, kurš saņēma Tallink dāvanu karti –kruīza ceļojumu Rīga–Stokholma–Rīga A klases kajītē 4 personām, ko bija sarūpējusi Igaunijas vēstniecība.

Indra Logina,
Europe Direct informācijas centrs Gulbenes novada bibliotēkā