Līdz šim Stāmerienas jauniešu apvienība „Alianse” projekta „LMT Latvijai” ietvaros realizējusi 4 aktivitātes. Viena no tām – pludmales volejbola „King of the beach” jeb „Pludmales karalis” sacensības, kas Stāmerienā norisinājās trīs posmu garumā. Šādas sacensības Stāmerienā notiek jau trešo gadu, taču pirmo reizi ar tik lielu dalībnieku skaitu un vairāku posmu garumā. Pirmais no tiem bija jau 22.jūlijā, kas pulcēja 20 dalībniekus un līdz ar viņiem arī atbalstītājus. Šīs aktivitātes mērķis bija aktīva dzīvesveida popularizēšana, Gulbenes novada pludmales volejbola cienītāju apzināšana. Tika iegūti jauni kontakti tālākas sadarbības nodrošināšanai.

Projekta “Sajūti Stāmerienas garšu” ietvaros 5.augustā aktīvās atpūtas un velobraucienu cienītājus pulcēja „Stāmerienas velorallijs”. Pasākuma mērķis bija popularizēt Stāmerienas pagastu kā piemērotu vidi aktīvai atpūtai, kā arī lai iepazīstinātu interesentus ar kultūrvēsturiskā mantojuma bagātību un atpūtas objektiem teritorijā.

Pludmales volejbola otrais posms tika organizēts 12.augustā, trešais - 20.augustā. Noslēguma dienā laikapstākļi nelutināja, jo ik pa laikam mūs apciemoja lietus mākoņi, taču tas sportot gribētājus nebiedēja. Dienas beigās tika apkopoti trīs posmu rezultāti un noskaidroti labākie pludmales volejbolisti. Galvenais uzdevums bija noskaidrot, kurš iegūs sacensību galveno balvu - titulu „King of the beach” un kura - titulu „Queen of the beach”. Par pludmales karali kļuva Ralfs Skopāns, aiz sevis atstājot, Robertu Plato un Dāvi Žuku, bet pludmales karalienes titulu ieguva Edīte Lazdiņa, kurai piekāpās Maija Smiltniece un Katrīna Ostrovska.

Varam iepriecināt, ka pavisam drīz šajā projektā rudens nedēļas nogalēs, no septembra līdz novembrim, tiks rīkoti galda spēļu vakari, kā arī novusa turnīri. Iespēja piedalīties būs ikvienam Gulbenes un apkārtējo novadu iedzīvotājiem.

Paldies, Latvijas Mobilajam Telefonam un Gulbenes novada domei par atbalstu īstenojot iepriekš minētos pasākumus. Paldies sponsoriem un atbalstītājiem: SIA “Skrīveru saldumi”, ziedu salonam “Kolāža”, kafejnīcai “Pienenīte”, SIA “Pakalnieši”, Vilim un Marijai Kļaviņiem, Stāmerienas pamatskolai, Stāmerienas pagasta pārvaldei.    Paldies visiem pasākumu apmeklētājiem un dalībniekiem par dalību!

Anda Rēdere,
„Sajūti Stāmerienas garšu!” projekta vadītāja