No 2017. gada 7. augusta līdz 11. augustam Gulbenē notika glezniecības plenērs, kurā ikviens bija aicināts piedalīties.

Par aizvadīto stāsta Ilvija Juškevica, plenēra organizatore:

“Esam izgleznojuši divus dažādus parkus. Viens ir pils parks, kurš bija saules pieliets, ar romantisma noskaņu, izpļautiem zāles mauriņiem, rožu dārzu un pils mūru stāstiem. Otrs, Spārītes parks, – noslēpumains, ēnas pieliets, kur caur zariem spraucās saules stari, kur dīķos vizuļoja debesu un koku atspulgi. Plenēra dalībniekus laipni uzņēma savā pagalmā reklāmas darbnīcas "KOPA" saimnieki. Arī tur atradām daudz skaistu ainu, ko iemūžināt darbos - akmens dārzs, ūdensrozes, vīnogulājs, dīķis, malkas grēda...

"Plenēra skoliņas"  laikā katrs dalībnieks izvēlējās kādu sev tīkamu vietu un ar manu palīdzību, padomu, to attēloja.   Iesācējiem šis bija lielisks veids, kā iemācīties kaut ko jaunu, veidot pieredzi.  

Plenēra noslēgumā veidojām darbu izstādi reklāmas darbnīcas "KOPA" teritorijā. Darbu bija pārsteidzoši daudz!

Katrs dalībnieks savās gleznās un zīmējumos pauda savu savdabīgo skatījumu, vērojot Gulbenes ainas. Katrs vairoja pieredzi, gleznojot un zīmējot dabā. Visi kopā apvienojāmies – gan profesionāli mākslinieki, gan amatieri, gan tie, kas pirmo reizi mēģināja ielūkoties krāsu pasaulē. Arī laika apstākļi bija kā radīti plenēram.  Līdz ar to varu droši teikt, ka plenērs ir izdevies! To var spriest arī pēc dalībnieku izteiktās vēlmes – nākamgad piedalīties atkal.”