2014.gadā  Druvienas jauno vecāku apvienība realizēja jauniešu iniciatīvas projektu skolas rotaļu laukuma labiekārtošanai. Tā kā Druvienas pagastā ir palielinājies jauno ģimeņu skaits, līdz ar to arī jaunākā vecuma pirmsskolas bērnu skaits, esam sapratuši, ka nepieciešams turpināt iesākto darbu pie  skolas parkā esošās rotaļu zonas labiekārtošanas. Apkopojot bērnu vecāku un skolotāju viedokli par to, cik bieži mūsdienu bērni pavada zaļā pļavā, brīvā dabā, sajūtot vidi sev apkārt, sapratām, ka ļoti vērtīgi būtu parkā ierīkot sajūtu taku.

Piedaloties Gulbenes novada jauniešu iniciatīvu konkursā 2017, guvām finansiālu atbalstu sajūtu takas un skaņu mājas izveidei. Projekta mērķis: sekmēt Druvienas pagasta jauno ģimeņu aktīvu līdzdalību veselību veicinošas apkārtējās vides veidošanā, ierīkojot sajūtu taku skolas parka teritorijā.

Sajūtu taka dod iespēju nostiprināt un uzlabot bērnu veselību, sajust nezināmas sajūtas un emocijas, rada prieku. Pārvarot dažādus šķēršļus, jābūt vērīgam, uzmanīgam. Ieguvums – ar pozitīvām un jaunām emocijām pavadīts brīvais laiks, dziļās muskulatūras treniņš, mēģinot noturēt līdzsvaru uz oļiem, baļķīšiem un slidenām koku virsmām, un, protams, punktu masāža pēdām.

Sajūtu takas daļa ir arī skaņu māja – vieta, kur bērniem dažādos veidos attīstīt savas uztveres maņas un sajūtas. Pie mājiņas sienām piestiprināti skaņu rīki: karotes, kausiņi, katli un katlu vāki, rīves un daudz kas cits, kā arī bungu kociņi, ar ko to visu paskandināt. Skaņu māja jau šobrīd tiek izmantota arī radošo darbnīcu organizēšanai, tā ir kā skatuvīte āra priekšnesumiem.

Sajūtu takas ierīkošana ir jauno vecāku ieguldījums savu bērnu veselības veicināšanā, vides labiekārtošanā. Rezultātā ir labiekārtota parka teritorija, paplašināta bērnu aktīvās atpūtas zona, veikta veselību veicinošas vides iekārtošana, izveidots jauns vides objekts.

Projekta koordinatore Baiba Eiduka