30.septembrī Lejasciemā notika ar alpīnisma sienām aprīkota skatu torņa un tūrisma tehnikas elementu apgūšanas trases atklāšana, kas atrodas sporta kluba “Lejasciems” sporta aktivitāšu trasē. Infrastruktūra paplašināta projekta ,,Tūrisma tehniskās aktivitāšu trases izveidošana” ietvaros.

“Esam realizējuši visu projektā plānoto. Lejasciems bez tūrisma aktivitātēm nav iedomājams, jo pirmsākumi tūrisma sporta veidam Lejasciemā rodami jau pagājušā gadsimta 60.gados. Protams, sporta tūrisma attīstība nebūtu iedomājama bez aizrautīgiem, talantīgiem skolotājiem-treneriem. Te gribu minēt tādus sporta tūrisma trenerus kā Ēriks Doropoļskis, Arkādijs Petaško, Aeksandra Birkova, Elita Jermakova. Sporta kluba ,,Lejasciems” dibinātāji, viņu bērni un atbalstītāji ir izauguši ar tūrisma stundām. Šo cilvēku darbs ir pelnījis, lai tūrisma tradīcijas tiktu turpinātas. Tāpēc kopā ar šo torni, ar inventāra papildinājumu biedrība grib saglabāt mūsu bērnos un jauniešos mīlestību uz tūrismu un kopt zināšanu nodošanu tālāk. Visas šā gada vasaras laikā notika būvniecības darbi, un lejasciemieši varēja sekot izmaiņām būvlaukumā. Tagad skatu tornis ar alpīnisma sienām ir gatavs uzņemt savus skatu vērotājus un drosmīgus kāpējus,” stāsta sporta kluba pārstāve, trenere Lāsma Gabdulļina.

Lejasciemieši un bērnu vecāki teic paldies kluba entuziastiem par brīnišķīgo iespēju, kas dota mūsu bērniem un jauniešiem – aktīvi, sportiski un mūsdienīgi pavadīt brīvo laiku.

Attēls

Projekts ,,Tūrisma tehniskās aktivitāšu trases izveidošana” (projekta nr.16-07-AL05-A019.2201-000029) realizēts ar Lauku atbalsts dienesta atbalstu.

Jana Igaviņa,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste