30.septembrī Lizuma kultūras namā notika  dižjubilāru svinības, kas pagastā ir tradīcija piecu gadu garumā.

Svētkos tika godināti 3 jubilāri, kuri, saņemot sveicienu, parakstījās Lizumniešu goda grāmatā. Katram gaviļniekam labus vārdus teica un rudens ziedus dāvāja Lizuma pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Aigars, kā arī jubilāru ciemiņi. Par muzikālo sveicienu rūpējās Lizuma lauku kapela.

Viktors Kostigovs tieši šajā dienā svinēja 65.jubileju. Par Viktoru lizumnieši saka, ka viņš ir optimistisks, enerģisks un dzīvespriecīgs. Nesūkstās par dzīves sarežģītajām situācijām, bet ar pozitīvu enerģiju un attieksmi atrisina daudzās dzīves sagādātās sarežģītās situācijas. Viņam ir brīnišķīga ģimene, kurā izaudzināti pieci bērni. Un nu jau arī mazbērnu pulciņš kļūst ar vien kuplāks, kas ikdienu dara neaprakstāmi dzīvespriecīgu un laimes pārpilnu. Protams, rūpes par kuplo ģimeni prasa ne mazums spēka un izturības. Negulētās stundas pavadot tālu no ģimenes strādājot savā uzņēmumā un pārvarot nogurumu pie automašīnas stūres atgriežoties mājās atstāj nospiedumus uz veselību. Bet to kompensē prieks, kurš tiek saņemts no ģimenes, kad viņu sagaida tuvinieki mājās atgriežoties.  Neizpaliek Viktoram arī darbi, kas saistās ar mājas un saimniecības uzturēšanu.  Viktora ģimene ir kā Kostigovu dzimtas kodols, ap kuru pulcējas visi radinieki. Viktors ar savu ģimeni ir uzņēmies arī papildu rūpes par savu māsu, kura cieta satiksmes negadījumā Rīgā un kļuva par I grupas invalīdi. Par Viktoru varētu teikt ka viņš prot mīlēt un šāda Dieva dāvana visiem nav dota.

Jubilāru vidū arī Mirdza Babre, kura tika sveikta 75. dzimšanas dienā. Mirdza, kā atzīst kaimiņi un lizumnieši, ir ārkārtīgi strādīga, čakla, atbildīga un rosīga. Viņai piemīt dzīves gudrība un sirds gaišums, kas palīdzējis izaudzināt jaukus bērnus un patiesi no visas sirds rūpēties par saviem mazbērniem. Milzīgu prieku viņai sagādā kopā būšana un ceļošana ar saviem mīļajiem. Nekad Mirdza nav baidījusies no grūta darba gan strādājot grāmatvedībā, gan vadot savu lielo saimniecību, gan nenogurdināmi rosoties piemājas dārziņā, aveņu, zemeņu vai melleņu laukā. Viņa ir izcila rokdarbniece. Mirdzas darinātie lizumniešu cimdi priecējuši apmeklētājus izstādēs Lizumā, Lietuvā un Latvijā. Mirdza nekad nav nogurusi no rūpēm par ģimeni. Ir ārkārtīgi pacietīga un sirsnīga, optimistiska un asprātīga. Aktīvi piedalās Lizuma pagasta senioru darba grupā un ir īstena Lizuma patriote. Bez Mirdzas entuziasma un aizrautības nav iedomājama Lizuma senioru sporta komanda. Ar patiesu lepnumu Mirdza vienmēr runā par savu  Lizumu.

Sirsnīgus sveicienus šajā dienā 80.gadu jubilejā saņēma Gaida Audziša.  Lizumnieši atzīst, ka Gaida ir ļoti sirsnīgs un labsirdīgs cilvēks. Ar viņu vienmēr patīkami patērzēt par dažādām dzīves jomām. Viņa ļoti mīl  cilvēkus un ar īpašu cieņu izturas pret jebkura darba darītāju. Ar patiesu prieku apmeklē gandrīz visus Lizuma kultūras namā organizētos pasākumus, piebilstot, ka šeit ir vieta, kur var piemirst par ikdienas raizēm un veselības kaitēm. Brīnišķīga kaimiņiene, jauka, iejūtīga izpalīdzīga. Ļoti lepojas ar saviem bērniem: dēlu un divām lieliskām meitām. No sirds ar mīlestību seko viņu dzīves gaitām un vienmēr atbalsta ar labu vārdu vai no sirds dotu labu padomu. Viņa ir pienākuma cilvēks un vienmēr pilda savus solījumus. Lizumā viņas pārziņa bija kino joma. Mēs, kas apmeklējām jaunākās filmas, kuras tika demonstrētas Lizuma kultūras namā, vienmēr bija izreklamētas un katrs kino seanss rūpīgi noorganizēts.  Gaida ar apkārtējiem ir draudzīga , pretimnākoša. Viņa ļoti  mīl kārtību. No viņas nekad neesam dzirdējuši nevienu sliktu vārdu, ja runa ir par  lizimniešiem.  Gaida vienmēr  iedvesmo citus ar savu labsirdību un pozitīvismu, izplatot ap sevi mieru un prieku.

Elita Dūte
Informāciju sagatavoja J.Igaviņa, Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste