Kā informē Imanta Ziedoņa muzeja vadītāja Dace Zariņa, šogad uz Imanta Ziedoņa apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāta titulu pretendē četri uzņēmēji: Lilita Bērziņa, Dalija Segliņa, Daiga Gargurne un Andris Grebis.  Laureāts tiks paziņots cildināšanas ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā, kas notiks Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Laureāts saņems tēlnieces Olgas Šilovas darināto statueti un naudas balvu 3000 EUR apmērā.

Daiga Gargurne, Gulbenes novadā darbojošās biedrības “Sateka” vadītāja, kuras ikdiena saistīta ar dažādu jomu uzņēmējiem. Daiga dzīvo ar pārliecību un ticību, ka laukos nav tukšums un bezcerība. Jau vairāk nekā desmit gadus viņa sniedz reālu, saredzamu atbalstu vietējiem uzņēmējiem. Viņa pati piesakās doties uz pagastiem vadīt seminārus, kuru laikā ļoti personīgi uzrunā cilvēkus, aicinot darboties. Cilvēku nerealizētie sapņi un idejas, saņēmuši Daigas pieskārienu un redzējumu, kļūst par svaigi ceptu maizi, iekārtu kokapstrādes cehā, rokām darinātu mēbeli un tik svarīgo iespēju palikt savā dzimtajā vietā - strādājot un pelnot. Daiga ļauj cilvēkiem piedzīvot savu varēšanu. Organizē pieredzes apmaiņas braucienus gan tepat Latvijā, gan uz ārvalstīm. Daiga izjūt uzņēmēju vajadzības. Daudzi viņu pazīst un atceras - "toreiz viņa teica, pamācīja, palīdzēja". Daiga ir biznesa eņģelis.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu “Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti.

Līdz šim apbalvojuma “Laiks Ziedonim” tautsaimniecības nominācijā “Zemi es mācos” laureāta statusu ieguvuši: Jānis Nīmnis – kalējs un pasaulē pieprasītu augstākās kvalitātes cirvju un nažu izgatavotājs, Uldis Leiterts – uzņēmuma Infogr.am dibinātājs, Juris Paulovičs - Ķelmēnu maizes zīmola radītājs un Kristaps Rikāns - ASV uzņēmuma “Ubiquiti Networks” Latvijas filiāles “U-Labs” vadītājs, no kuriem daļa iesaistījušies apbalvojuma veidošanā un Imantam Ziedonim būtisko vērtību saglabāšanā sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”.

Jana Igaviņa,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste