15.septembrī plkst.18.00 Gulbenes kultūras centrā notiks izklaidējoša komandu erudīcijas spēle „Prāta spēles: simtgades kauss”.

PRATA SPELES internetam Gulbene

„Prāta spēles: simtgades kauss” ir dāvana Latvijai 100 gadu svinības, kas aicina Tevi piedalīties, pārbaudīt sevi un uzzināt ko jaunu par Latviju. Turnīrs norisinās visa gada garumā ar 25 spēles posmiem visā Latvijā.

Spēlē var piedalīties ikviens - nav noteikts vecuma ierobežojums un dalība pasākumā ir bez maksas. Spēļu sērija veltīta jautājumiem, kas saistīti tikai ar Latviju, tās vēsturi un kultūru. Pasākuma mērķis ir kopējas svētku sajūtas veidošana, nedaudz citādā veidā svinot Latvijas simtgadi.

Tā kā „Prāta Spēles: Simtgades kauss” posmi notiks 25 pilsētās visos Latvijas reģionos, atlases spēlēs īpaši aicināti piedalīties vietējie iedzīvotāji, jo jautājumi būs arī par attiecīgās pilsētas un novada vēsturi. Būs pozitīvas emocijas, jaunas zināšanas un pārsteiguma balvas.
Katra posma labākās komandas vispirms tiksies reģiona pusfinālos un tad cīnīsies par unikāla dizaina "Simtgades kausu" lielajā finālā novembrī Rīgā. "Simtgades kausa" uzvarētāji iegūs unikāla dizaina balvu, kuras autors ir dizaineris Henrihs

Bināns. "Veidojot šo kausu, man izdevās izdzīvot veselu dzīvi, par ko es esmu ļoti pateicīgs," saka mākslinieks. "Pamatideja bija šajā balvā apvienot trīs pamatelementus: laika plūdumu (aizvadīti 100 gadi), virzību jeb vektors (uz priekšu, attīstība, izaugsme) un līdz ar to arī trešais elements – vērtības, zināšanas, sakrālā pieredze un viedums."

„Prāta Spēles: Simtgades kauss” ir izklaidējošs pasākums, kas neprasa vēstures profesora cienīgas zināšanas. Galvenais ir komandas darbs un labi pavadīts laiks. Komandās, kuru nosaukumu izvēlas paši dalībnieki, aicinātas apvienoties ģimenes, darba kolektīvi, draugi vai kaimiņi.

Plašāku informāciju par spēles noteikumiem, norises vietām un pieteikšanās iespējām meklējiet spēles  mājaslapā lv100.prataspeles.lv.

Spēles organizē PRĀTA SPĒLES ar Gulbenes novada pašvaldības atbalstu.

Ieva Kilēvica,
PRĀTA SPĒLES