9.augustā divi jaunieši Kristers Komarovs un Lotārs Zariņš uzsāks ekspedīciju “Gauja 8”. Astoņās dienās dabas entuziasti Latvijas garākajā upē plāno pieveikt 381 kilometru, ekspedīciju noslēdzot 17.augustā Carnikavā.

Abi jaunieši nebūs pirmo dienu ar airiem rokās, lai gan pieredze tik ilgā un garā laivu braucienā nav bijusi. Tomēr jaunības entuziasms un detalizēti izpētītais maršruts ir stabils pamats vasaras jaudīgākajam laivu braucienam. Astoņās dienās plānots pieveikt 381 kilometru, ar niansētāku maršruta plānu var iepazīties tabulā.

Diena

Distance

Kilometri

1.,2.

Jaunpiebalga – Lejasciems

71

3.

Lejasciems – Vireši

39

4.

Vireši – Aņņi

50

5.

Aņņi – Spicrāmis

22

Spicrāmis – Strenči

37

6.

Strenči – Valmiera

25

Valmiera – Jāņrāmis

31

7.

Jāņrāmis – Cēsis

13

Cēsis – Līgatne

18

Līgatne – Sigulda

22

8.

Sigulda – Rāmkalni

17

Rāmkalni – Carnikava

36

Kopā

          381

Ņemot vērā, ka daba mūs šovasar lutina ar sauli un lietus palicis novārtā, tad ūdens līmenis Gaujā ir zems, apgrūtinot laivošanas apstākļus. Zinātāji māk teikt, ka smagākais posms varētu būt no Jaunpiebalgas līdz Lejasciemam, kur dalībniekiem būs jāpievar sešas hidroelektrostacijas.

Maršrutu plānots pieveikt bez nakšņošanas sauszemē. Saulei norietot, jaunieši turpinās ceļu pretī mērķim, mainīgi guļot kanoe laivā. Ēdiena un ūdens krājumi tiks papildināti pitstopos, kuri provizoriski ir iekļauti ekspedīcijas detalizētajā plānā.

Brauciena gaitā jaunieši uzņems videomateriālus, no kuriem pēcāk taps īsfilma ar ekspedīcijas nosaukumu “Gauja 8”. Tāpat varēs sekot līdzi brauciena gaitai abu entuziastu sociālo mediju profilos. Jebkurš interesents ir laipni aicināts mums ziņot par situāciju Gaujas posmos, vēlas mums piedāvāt ēdienu rezerves, morālu atbalstu vai vienkārši parunāt.

Kristers Komarovs

Facebook

Instagram

Lotārs Zariņš

Facebook

Instagram

 

Lotārs Zariņš