Jau desmito reizi otrajā septembra sestdienā The Duke of Edinburgh’s International Award Latvia vienību pārstāvji – jaunieši, kuri pilda savas individuālās izaugsmes programmas un tiecas uz pašu izvirzīto mērķu sasniegšanu, un viņu Award vadītāji -, atsaucoties uz Valsts izglītības satura centra aicinājumu, pulcējās Likteņdārzā, lai piedalītos par tradīciju kļuvušajā Award rudens talkā. Šajā Latvijas simtgades pasākumā piedalījās 15 Gulbenes novada iedzīvotāji.

avard1

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 10.Award talkas Likteņdārzā dalībnieku kopfoto

8.septembrī Likteņdārzā darbojās 93 talkas dalībnieki no 6 Latvijas novadiem – Auces, Dobeles, Gulbenes, Lielvārdes, Skrīveriem un Stopiņiem. Pirms talkas darbu veikšanas, Ulbrokas vidusskolas Award vienība rūpējās par to, lai talkas dalībnieki savstarpēji iepazīstas un kopā iesildās. Pēc oficiālās Kokneses fonda organizētās Ābolu balles atklāšanas, talkas dalībnieki devās veikt uzticētos darbus. Kamēr vairums talkas dalībnieku rūpējās par kociņu sagatavošanu rudens-ziemas sezonai, izravējot nezāles un uzberot mulču, tikmēr daļa talcinieku palīdzēja vākt un mizot ābolus priekš ievārījuma un spiest sulu.

Talkas dalībnieki no Gulbenes atklāja to, ka pēc padarītajiem darbiem ir gandarījuma un piederības sajūta. Iepriekš, apmeklējot Likteņdārzu ekskursijas ietvaros, šī piederības sajūta nebija radusies.

Award talka ir viens no notikumiem, kura ietvaros dažādu Award vienību pārstāvji satiekas un veido sadraudzību, tādēļ pēc talkas ikviens bija aicināts uz kopīgo maltīti pie dabas. Šoreiz, par godu 10.talkas reizei, jaunieši paši pagatavoja īpašo svētku cepumu kūku.

avard2

10.Award talkas Likteņdārzā dalībnieku kopfoto

Pasākuma noslēguma daļā Award Latvia nacionālā koordinatore un Award vienības Likteņdārzam dāvināja laukakmeņus un zemi, kas tiks izmantoti Lielā kalna veidošanai.

Paldies, ikvienam talkas dalībniekam no Gulbenes novada par aktīvu iesaistīšanos uzticēto darbu veikšanā un Likteņdārza veidošanā! Īpašs paldies Gulbenes novada valsts ģimnāzijas Award vienības vadītājai Artai Katanei!

Katrīna Sprudzāne,
Valsts izglītības satura centra vecākā referente