taur02 Aizvadītajā nedēļas nogalē, 8. augustā, Gulbenes novada Litenē norisinājās Dabas aizsardzības pārvaldes un Ziemeļvidzemes putnu pētniecības biedrības organizētā Tauriņu nakts, kas pulcēja interesentus no Litenes, Gulbenes, Alūksnes un Balviem.

Lai gan nedaudz iztraucēja lietus un vējš, kopumā izdevies novērot ap 80 lieltauriņu un 60 sīktauriņu sugas, kā arī daudzas citas kukaiņu sugas. Uz gaismu salidojušie bija tauriņi, kas dzīvo gravu mežos, vecos, lielos kokos, upju un dīķu piekrastē, pļavās – dzīvotnes, kas sastopamas pasākuma norises vietas apkārtnē. Neparastākie un skaistākie no novērotajiem tauriņiem bija divpunktu sirpjspārnis, bērzu tumšmalsprīžmetis, ozolu bālsprīžmetis, ziepenīšu pūcīte, spodrā graudzāļu pūcīte un balodeņu pūcīte.

taur01

Visbiežāk piemērots laiks tauriņu vērošanai ir jūlijs. Lai gan šī gada jūlijs bija izņēmums lietainā un vēsā laika dēļ, Dabas aizsardzības pārvalde organizēja Tauriņu nakts pasākumu arī Krustkalnu dabas rezervātā, kur tika novērotas ap 60 dažādu tauriņu un vairākas citu kukaiņu sugas. Lai dabas mīļotājiem dotu iespēju iepazīt citas tauriņu un citu kukaiņu sugas, tika organizēts otrs sarīkojums Litenē.

Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza