12.janvārī Gulbenes kultūras centrā norisinājās Gulbenes novada jauniešu balvas pasniegšanas ceremonija „Gada atsitiens 2018”. Pasākuma laikā, kas šoreiz tika organizēts cirka zīmē, par dažādiem sasniegumiem astoņās nominācijās tika sumināti vietējie jaunieši.

Foto: A.Bordāne

Nominācijas un laureāti:

“Gada atklājums” - Jānis Zvirgzdiņš – „Z&Z Furniture”. Mērķtiecīgs jaunietis, kurš Gulbenē izveidojis uzņēmumu SIA “Z&Z furniture” un uzsācis mēbeļu ražošanu minimālisma stilā, prasmīgi apvienojot divus dažādus materiālus – koku un metālu. Uzņēmumā tapušās mēbeles tiek atzinīgi novērtētas arī kaimiņvalstīs.

“Gada brīvprātīgais jaunietis” - Marija Annuškāne. Brīvprātīgā Tirzas pamatskolā, kur palīdzēja skolotājiem viņu darbā. Piedalījusies arī pirmsskolas darbā. Viņai padevās un vēl joprojām padodas darbs ar bērniem.

“Gada notikums” - projekts “Sound of Youth”. Projekts norisinājās no 2018.gada 23. līdz 29. jūlijam, kur tikās Latvijas un Spānijas jaunieši un kopā mācījās un radīja oriģinālu performanci, izmantojot teātra mākslu, bungas un perkusijas. Projekta ietvaros jaunieši pielika savu radošo un māksliniecisko roku pie Stāmerienas vides sakopšanas. Projekta realizētājs bija biedrība „Dēms”.

“Paraugs jauniešiem” - Rihards Račko. Atsaucīgs, izpalīdzīgs un patriotisks jaunietis no Stāmerienas. Kurš ir izveidojis X – Alianse izlaušanās istabas. Rihards ir īsts Stāmerienas patriots, kurš no darba brīvajā laikā ir īpašnieks un ideju ģenerētājs X Alianse izlaušanās istabām. Aizvien vairāk ir apmeklētas Riharda organizētās viktorīnas, kurās ikvienam ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas un uzzināt ko jaunu. Jaunietis neatsaka palīdzēt Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” un Gulbenes novada pasākumos.

“Gada jaunietis sportā” - Kristiāns Šulcs. Latvijas U16 basketbola izlases spēlētājs. Piedalījies Eiropas basketbola čempionātā savā vecuma grupā. Sekmīgi pārstāv Gulbenes novada godu savas vecuma grupas sacensībās Latvijā. Kristians kļuvis par stabilu komandas Gulbenes “Buki” pamatsastāva spēlētāju.

“Gada jaunietis uzņēmējdarbībā” - Paula Mezīte, “Ķepaiņu klīnikas” saimniece. Vietu, kur mūsu četrkājainie mīluļi var saņemt palīdzību ir izveidojusi jauniete Paula Mezīte, kura pēc studiju pabeigšanas atgriezās Gulbenē, lai strādātu profesijā. Tagad šī klīnika ir viena no modernākajām veterinārajām klīnikām Vidzemē, kur savus mīluļus ved saimnieki arī no citiem novadiem. Lai mūsu mīluļi saņemtu labāko palīdzību, Paula nemitīgi pilnveidojas un mācās.

“Gada jaunietis” - Diāna Krasiļņikova. Enerģiska, smaidīga un vienmēr izdomas bagāta. Savu enerģiju un aktivitāti iegulda, darbojoties skolēnu pašpārvaldē, dejojot tautisko deju kolektīvā "Rūsiņš" un darbojoties skolēnu mācību uzņēmumā "Bee Happy", un vienkārši ikdienas skolas un klases dzīvē. Diāna ir atbildīga un mērķtiecīga - ja ko iecerējusi, paveiks.

“Jaunietis jauniešu centrā” - Līva Kampe. Viņa ir atsaucīga, patiesa un vienkārša. Uz jauniešu centru pirmo reizi atnāca kā maza, kautrīga meitene, kurai viss interesē un visur vēlas piedalīties. Tā arī Līva jauniešu centram ir uzticīga visus šos gadus - sākot jau no 4. klases. Šobrīd Līva mācās Smiltenē, bet nedēļas nogalēs neaizmirst arī jauniešu centru “Pulss”. Nekad nav baidījusies iesaistīties pasākumu organizēšanā vai brīvprātīgajā darbā. Ir pabeigusi bronzas līmeni programmā “Award” un šobrīd turpina virzīties uz priekšu sudraba līmenī!