Jau aprīlī saņēmām labas ziņas no Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, ka biedrībai “Dēms” ir apstiprināts jauniešu apmaiņas projekts “Sound of Youth 2”. Šis projekts ir kā turpinājums pagājušā vasarā realizētajam projektam “Sound of Youth”, kas risinājās Gulbenes novadā un saņēma balvu kā “Gada notikums” Gulbenes novada nomināciju pasākumā “Gada atsitiens 2018”.

IMG 20190607 195516 017

Biedrības “Dēms” sadarbība ar jauniešu organizāciju “Fills de la Flama” veiksmīgi notiek jau vairākus gadus, un pēc vairākiem projektiem Latvijā beidzot Gulbenes jaunieši dosies uz Katalonijas reģionu Spānijā.

Pagājušā nedēļā Spānijā norisinājās projekta iepriekšējās plānošanas vizīte, uz kuru devās 2 Latvijas pārstāvji – projekta koordinatore Liene Dembovska un jauniete Līva Lilija Graņica. Trīs intensīvi piepildītās dienas pagāja, diskutējot un nolemjot par jautājumiem, kas skar ikvienu projektu. Līdz galam tika noslīpēta aktivitāšu programma, klātienē apskatījām projekta norises vietas, izrunājām praktiskos jautājumus un citas lietas. Gulbeni projektā pārstāvēs 15 cilvēku grupa – 2 līderi un 13 jaunieši no grupas “PIECI” un Gulbenes kultūras centra jauniešu teātra studijas. Tikpat dalībnieku būs arī no Spānijas puses.

Apmaiņā, kas notiks no 23.-29.jūlijam Katalonijā, Les Planes d’Hostoles ciematiņā, jaunieši darbosies caur perkusiju un teātra mākslu, lai diskutētu par gan Eiropas līmeņa, gan individuāli aktuālām tēmām, kuras izriet no iepriekšējo projektu rezultātiem. Šogad pastiprināts uzsvars tiks likts uz jauniešu līdzdalības veicināšanu un dzimumu vienlīdzības jautājumiem. Apmaiņas laikā paredzētas arī publiskas aktivitātes, lai par šiem jautājumiem pastāstītu arī citiem.

Projekts “Sound of Youth 2” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.  

erasmus logoagenturakataloniDemsnovads

Liene Dembovska,
biedrība “Dēms”