superprodukti19.jūlijā plkst. 17.30 lokāls “Siltumnīca” savās telpās uzņems pētniekus Miķeli Grīviņu un Janainu Diniz, kuri stāstīs par superproduktiem, to vākšanas tradīcijām, vēsturisko fonu un ietekmi mūsdienās. Lekcijas ar radošu darbošanos papildinās mākslinieka Eda Shautena maņu meistardarbnīca, šajā reizē strādājot ar garšu.

Janaína Diniz ir Brazīlijas Universitātes pētniece. Savā lekcijā viņa pastāstīs, kā no kokas lapu vākšanas Amazones džungļu iedzīvotāji ir nonākuši līdz superproduktiem (produkti, kuriem piedēvē spēcīgas īpašības ietekmēt cilvēka veselību), kā savvaļas produkti var palīdzēt saglabāt mūža mežus.

Miķelis Grīviņš pārstāv Baltijas Studiju centru. Viņa stāsts ir par vākšanas tradīciju un vēsturi Latvijā. Kā vākšana ir kļuvusi tik ļoti tipiska šim reģionam, kurus produktus mēs vācam un kādas vācēju grupas var izšķirt.

Edd Schouten ir holandiešu horeogrāfs un starpnozaru mākslinieks, kurš jau ilgāku laiku darbojas Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Garšas meistardarbnīca ir pirmā no maņu izpētes darbnīcu cikla, tās ietvaros tiks meklēti jauni paņēmieni savu maņu pieredzes paplašināšanai. Dažādos abstraktos vingrinājumos tiks paplašināti garšas darbību lauki. Maņas tiks miksētas, lietojot tās neierasti un atklājot jaunus maņu raksturlielumus. Darbīcas rezultāti tiks kopīgi analizēti un izrunāti grupā un kalpos par materiālu nākamajām nodarbībām.
Meistardarbnīca tiek rīkot projekta “Baltie plankumi Gulbenē” ietvaros ar VKKF atbalstu.

Pasākums notiks latviešu un angļu valodā.
Pasākumā tiks fotogrāfēts publicitates nolūkos.
Pasākumā ieeja bez maksas.