Rankas pamatskolā no 28. jūlija līdz 4. augustam notika vasaras nometne Latvijas un diasporas bērniem „Rotā saule, rotā bite”, kura tika realizēta pateicoties biedrības „Dēms” iesniegtajam projektam. Nometnē piedalījās 30 dalībnieki – 15 diasporas bērni un 15 Latvijas bērni vecumā no 7 līdz 14 gadiem. Tika pārstāvētas 8 valstis – Anglija, Īrija, Malta, Norvēģija, ASV, Igaunija, Vācija un Latvija.

Nometnes laikā bērni iepazinās ar Saules gadu, Saules zīmi, ārstniecības tējām, lauku sētu, senajām un mūsdienu profesijām, maizes tapšanas ceļu, bišu dzīvi, latviešu godiem - krustabām un vedībām.

Bija interesanti darboties dažādās radošajās darbnīcās, kurās tika izgatavots sviesta nazis, rokassprādze, ziepes, saules pulkstenis, dzijas piespraude, dabas glezna, maska, ziedi, batikota sedziņa, cepti pīrāgi un medus kūka.

Neizpalika arī tradicionālas ekskursijas - Baskāju taka Valmierā, koka skulptūru parks "Beverīnas labrinti", ZAAO Daibes poligons, Svētavots Cēsīs, kurā neskatoties uz vēso laiku visi izgāja ūdens rituālu.

Visus aizrāva Danču vakars kopā ar  Druvienā notiekošās Latviskās dzīvesziņas nometnes dalībniekiem un Nakts trasīte Rankā.

Katru dienu bija valodas nodarbības, kurās visiem bija gan jārunā, gan jāraksta latviešu valodā. Tas izdevās diezgan labi.

Nometnes noslēgumā dalībnieki parādīja, ko ir iemācījušies – dziesmas, dejas, improvizācijas, dejoja  kopā ar vecākiem, pārbaudīja vecāku zināšanas.

Nometnes katras dienas gaitas var aplūkot Rankas pamatskolas mājas lapā www.rankasskola.lv (latviešiem ārzemēs).

Dažas atziņas no aptaujas anketām:

  • Paldies par šo lielisko nometni!
  • Es gribu šajā  nometnē vēl vismaz 10 reizes.
  • Braukšu vēl.
  • Man tie skolotāji ļoti patika.”

Nometnes vadītāja Aelita Medejse

“Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem”

sif loog