Pienākusi pirmā advente, un pirmo dāvinājumu šajā sakarā tika saņēmusi arī Gulbenes novada pensionāru biedrība “Atspulgs 5”. Tikai novembra sākumā ar priekšlikumu atjaunot nedaudz pieklusušo sadarbību, pie “Atspulgs 5” priekšsēdētājas Annas Vīgantes griezās “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības" pārstāve Lana Upīte, bet jau 2019.gada 26.novembrī, apstiprinot savu piedāvājumu nopietnību, apvienība dāvāja biedrības valdes locekļiem izglītojoši – izklaidējošu Madonas apkaimi slavinošu vietu apmeklējumu.

Nezinu, vai atradīsies kāds tuvējo novadu iedzīvotājs, kuram tīkami ir sieri, kurš nebūs baudījis Madonas novada zemnieku saimniecības “Līvi” kazu fermas “Labrīt” ražotos sierus. Tagad noteikti ir par kādu šo sieru atzinēju vairāk, jo mazais ceļojums sākās ar tieši šīs ievērojamās vietas iepazīšanu.

DSCF2739

 Protams, visiem bija iespēja, kas arī tika izmantota, iepazīties ar kādu no 350 kazām, to otrām pusītēm, kuras gan bija krietnā mazākumā, bet galvenais jau bija fermas īpašnieka, Atzinības krusta kavaliera Raimonda Meldera stāstījums par veiksmēm un neveiksmēm šajā ne vieglajā un ne ienesīgajā lauksaimniecības jomā. Stāstījums bija caurstrāvots ar humoru, atceroties ne vienu vien anekdotisku gadījumu iz dzīves, ar to\izsaucot smieklus, līdz ar ko atvēlētais laiks paskrēja nemanot. Taču fermas apmeklējuma obligātajā repertuārā vēl bija arī “Labrīt” ražojumu no kazu piena degustācija : šoreiz tās bija siera bumbas eļļā, baltās siera bumbas, siera bumbas ar ķiplokiem, siera bumbas ar kazāboliņu, siera bumbas ar baravikām. Nu kolosāli! Meldera kungs apsolīja, ka pēc Jaungada visas šīs delikateses varēs iegādāties arī veikaliņā fermas teritorijā. Un pie tam nobeigumā vēl arī karstas tomātu biezzupas, kuru īpaši pikantu un veselīgu padarīja šķīvī ievietotās siera bumbiņas ar ķiplokiem, cienasts, kurš šajos vēsajos laika apstākļos visiem ļoti, ļoti gāja pie sirds.

Tālāk “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības" autobusiņš vizināja pensionārus uz Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētumu, sauktu arī par trešo botānisko dārzu Latvijā, kur atvērta adventes vainagu darbnīca un kur bija paredzēta dienas aktīvākā daļa – adventes vainaga izgatavošana ar savām rokām, atbilstoši katra mākslinieciskajai gaumei. Darbam nopietnību un svarīgumu piedeva tas, ka katrs savu mākslas darbu drīkstēja ņemt līdzi, lai izmantotu pats, vai dāvinātu kādam tuvam cilvēkam. Tāds klusums, kāds valdīja šo darbam atvēlēto laika periodu – vairāk kā stundu, liekas, ka nav bijis vēl nevienā biedrības valdes saietā ilgāk par vienu minūti. Bet kāds bija gandarījums un prieks, kad visi savācās pie izejas durvīm, kur arī tika izdarīta kopbilde.

DSCF2808

Nu nebija neviena, kuram acis nestaroja, raugoties uz savu adventes brīnumu. Un tādā pacilātā garastāvoklī, kaut arī krietni noguruši, pensionāri atgriezās mājās, izsakot lielu paldies viņus pavadošai Lanai Upītei. Tāpat vissiltākos pateicības vārdus visu pasākumā piedalījušos pensionāru vārdā  Anna Vīgante  telefoniski veltīja apvienības vadītājiem par šo brīnišķīgo dāvanu.

Aivars Circens,
Gulbenes novada pensionāru biedrības "Atspulgs 5"
valdes priekšsēdētājas vietnieks