Jau pāris gadus Gulbenes pilsētas pensionāru biedrība praktizēja vienas no atklātajām valdes sēdēm gadā noturēšanu izbraukumā, apvienojot nepieciešamo darbu ar nelielu atpūtu un iepazīšanos ar vietējām interesi izraisošām vietām. Lai tas kļūtu par tradīciju, šādiem pasākumiem ir jānotiek sistemātiski, tāpēc arī šogad tam bija turpinājums.  Un tā šā gada augustā pie apstākļiem, kad mazajās biedrības telpās, lai cik arī tur būtu mājīgi, lielāks senioru pieplūdums radītu apdraudējumu un būtu pretrunā ar Gulbenē ieviestajiem paaugstinātās piesardzības pasākumiem, atklātā valdes sēde atklātā dabā bija tieši laikā un vietā. Varbūt citos apstākļos dalībnieku, starp kuriem bija kā biedrības biedri, tā arī citi interesenti, būtu bijis vairāk, bet arī tagad to bija pietiekoši, lai varētu atzīt valdes sanāksmi par visas biedrības biedru sanāksmi.

Šogad tika apmeklētas divas skaistas vietas, kas piesaista tūristus mūsu novadam ne tikai no mūsu valsts. Sākotnēji tika iepazīts Annas Zīles, arī pensionāres, brīnumainais roku darbs, kas visiem šķiet ir zināms kā “Pudeļu dārzs” Litenes pagasta “Ainažos”. Par šo unikālo vietu ir rakstīts un stāstīts daudz visos masu medijos, tāpēc nav nozīmes atkārtoties, tikai jāpiezīmē, ka visi klātesošie bija patiesā sajūsmā par Annas kundzes un viņas vīra Mārtiņa “zelta rokām” un mākslinieciskajām dvēselēm, spējot no nekā izveidot kaut ko tādu, ko apbrīno visa pasaule, jo, spriežot pēc pudeļu muzejā esošajām kartēm, pasaulē nav kontinenta, laikam tikai izņemot Austrāliju, no kura nav bijuši viesi šajās mājās.

seniori1

Piedevām katru dienu kaut kas tiek atjaunots, kaut kas tiek pilnveidots, kaut kas tiek radīts no jauna. Un kur vēl Annas kundzes atraktīvais stāstījums, kā viņa savos gados pie tā, par ko nekad dzīve nevarējusi pat iedomāties, nonākusi, kas tika pavadīts ar jautriem  stāstiem par notikumiem no dzīves, anekdotēm.

seniori2

Tā pāris stundas, kas tika šeit pavadītas, paskrēja kā viens īss mirklis ļoti jautrā noskaņojumā, un tas deva spēkus doties tālāk grūtākajā šīs dienas daļā.   

Tālākais ceļš veda uz SIA “Mežsētas” Stradu pagastā, kas visiem gan tuvumā, gan tālumā ir zināmas kā “Briežu dārzs”. Iesākumam Pušpuru dzimtas jaunākās atvases Ievas, kura atbild ģimenes uzņēmumā par tūrisma jomu, kas ir viens no tā attīstības virzieniem,  pavadībā tika pabaroti tuvumā esošie staltbrieži, apskatīti dambrieža ragi, jo pats viņš negribēja celties no zāles, kuru bija izvēlējies par savu guļvietu, augšā. Protams, tika papaijāta un palutināta kazu dzimta, kāds našķis iedots arī aitām un ponijam. Ieva iepazīstināja arī ar uzņēmuma darbības virzieniem un iespējām, izrādīja pagaidām vēl nelielā muzeja rekvizītus, kuri pilnīgi visi ir vietējās izcelsmes. Izmantojot savas metodes, viņa pievilināja skatītājiem arī lielāku staltbriežu baru, ar ko pierādīja, ka to šeit tik tiešām ir daudz, un to vidū ir pat izcili skaistuļi.

seniori3

Ņemot vērā klātesošo cienījamo vecumu, bija redzams, ka paveiktais ir prasījis palielu spēku atdevi un dažas no kundzēm ik pa brīdim meklēja kādu vietiņu, kur apsēsties, tāpēc izglītojošā daļa tika pārtraukta un, apēdot kādu grildesiņu ar dārzeņiem, izdzerot pa ūdens un kvasa glāzei, tika pāriets pie tuvāko pensionāru biedrības darbības plāna vēl šim gadam apspriešanas.

Biedrības vadītāja Astrīda Saveļjeva informēja par paveikto kopumā, par notikušajām slēgtajām valdes sēdēm, par tur lemto, arī par dalību pašvaldību pilotprojektā “Viegli palīdzēt”. Viens no svarīgākajiem lemjamajiem  jautājumiem bija par biedrības atskaišu un valdes vēlēšanas sanāksmi, jo tekošais valdes darbības gads beidzas septembra beigās. Tā kā stāvoklis valstī sakarā ar visiem zināmajiem apstākļiem nav vēl stabilizējies, tika nolemts, ka šogad izdarīsim nelielu atkāpi, un šo visu biedru sapulci apvienosim ar valsts dibināšanas svētku atzīmēšanu, to izdarot 10.novembrī plkst.10.00 Gulbenes kultūras centrā.

Šajā dienā mūs apsolīja apciemot arī draugi no Lielvārdes senioriem, kuru teātri jau var uzskatīt par profesionālu, un pēc sanāksmes iepazīstināt ar R.Blaumaņa lugu “Indrāni” tieši viņu režijā. Domāju, ka tas varētu būt interesanti, tāpēc biedrības valde ielūdz visus Gulbenes iedzīvotājus, protams, ja šajā laikā situācija nepasliktināsies, ja ne uz sanāksmi, tad uz izrādi noteikti. Tā varētu sākties ap plkst.12.00.

Biedrības valde gada sākumā bija plānojusi jūnijā apmeklēt draugus Latgalē, taču šiem plāniem nebija lemts izpildīties, tomēr cerības arī mums apmeklēt citu novadu seniorus, jo arī pie mums šajā laikā ierodas ciemiņi,  atmests nav, tāpēc pilnīgi iespējams, ka septembrī kāds netālāks izbrauciens vēl tiks organizēts, bet par to biedrības biedri tiks informēti papildus. Piemēram, zelta rudens laikā apmeklēt Siguldas pensionāru rezidenci.

Tāpat spēkā ir palicis un organizēšanas darbi tiek veikti plānotajam  Ziemassvētku pasākumam Gulbenes kultūras centrā šā gada decembra otrā pusē, par ko informācija tiks precizēta un izsludināta.

Tā kā ar pārliecību var teikt, ka dzīve senioru vidū pamazām ir atkal ievirzījusies vecajā gultnē un aktivitātes var uzņemt apgriezienus, cerot, ka pastiprinātas izolācijas laiki vairs neatgriezīsies.

Ja jau pievērsos izolācijai, tad ir jāpieskaras arī vēl vienam sāpīgam jautājumam, kas noteikti ir ietekmējis ne viena vien seniora dzīvi un sāpīgi ir skāris arī kādu no mūsu senioriem. Un ir vajadzīga līdzcilvēku līdzdalība. Pandēmija izgaismoja tādu problēmu, ka pat mīlošu bērnu un mazbērnu esamības gadījumā seniors var palikt viens bezpalīdzības stāvoklī, jo izolācija sadalīja ģimenes, it sevišķi, ja šīs ģimenes atrodas patālāk viena no otras un viņām bija liegta iespēja tikties. Daudz kur tā ir ierasta prakse, tikai  pie mums no šādām līgumsaistībām kaut kā kautrējas, bet kāda no seniorēm vēlētos, lai  kāds no līdzcilvēkiem uzņemtos viņas apgādību līdz mūža galam, pretī saņemot pēc tam no viņas īpašumā esošo dzīvokli Gulbenes pilsētā.

Ja ir nopietni interesenti, tad lūdzam informēt par to Gulbenes pilsētas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāju Astrīdu Saveļjevu (t.28613326) vai viņas vietnieku Aivaru Circenu (t.29143063). Par konkrētiem cilvēkiem tiks informēta cienījamā kundze, kura pati arī izvērtēs, vai un kāds priekšlikums ir pieņemams

Gulbenes pilsētas pensionāru biedrības
valdes priekšsēdētājas vietnieks Aivars Circens