No 25. līdz 30. aprīlim Gulbenes novada Beļavas pagastā notiks Zemessardzes 25. kājnieku bataljona militārās mācības, kuru laikā karavīri  trenēsies veikt uzdevumus pilsētvidei pietuvinātos apstākļos.

Militāro mācību laikā Beļavas pagastā būs redzami karavīri formas tērpos ar ieročiem grupā līdz 20 cilvēkiem, kuri veiks militārajās mācībās noteiktos uzdevumus. Karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās maršruti plānoti tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi un vietējos iedzīvotājus.

Mācību ietvaros diennakts gaišajā laikā būs dzirdami īslaicīgi trokšņi. Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos Beļavas pagastā, un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām un īslaicīgi radītajiem trokšņiem.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpst Cesvaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadi. Bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunās un uzlabot jau esošās kaujas spējas, lai nodrošinātu tā atbildības rajona aizsardzības uzdevumu izpildi, dalību starptautiskajās operācijās, kā arī atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām.

2020. gadā bataljona sastāvā tika izveidota profesionālā dienesta Kaujas atbalsta rota, kas izvietota Gulbenes novada Stāmerienā. Lai pievienotos rotai, jāzvana uz tālruņa numuru  26317364!

Informāciju sagatavoja

Kaprāle Agnese Stepāne

Zemessardzes 25.kājnieku bataljona štābs

Civilmilitārās sadarbības speciāliste