Zemessardzes mācības

15. maijā Gulbenes novada Galgauskas poligonā notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljona militārās mācības. Mācību mērķis ir pilnveidot vienības kaujas spējas, lai uzturētu gatavību valsts aizsardzībai.

Mācību laikā iespējami īslaicīgi (līdz 10 min) satiksmes ierobežojumi uz P27 šosejas, posmā Tirzas tilts–Sinoles pagrieziens. Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija un sprādzienu imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Jau ziņots, ka Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, uzdevumus un apmācību realizējot saskaņā ar valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpst Gulbenes, Madonas, Cesvaines un Lubānas novadi. Bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunās un uzlabot jau esošās kaujas spējas, lai nodrošinātu tā atbildības rajona aizsardzības uzdevumu izpildi, dalību starptautiskajās operācijās, kā arī atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām.

2020. gadā bataljona sastāvā tika izveidota profesionālā dienesta Kaujas atbalsta rota, kas izvietota Gulbenes novada Stāmerienā. Lai pievienotos rotai, jāzvana uz tālruņa numuru  26317364!

Kaprāle Agnese Stepāne,
Zemessardzes 25.kājnieku bataljona
Civilmilitārās sadarbības speciāliste