Biedrība "Sateka" izsludināja Mazo projektu konkursu 2021 „Palīdzēsim viens otram!”. Projektu konkursa mērķis ir atbalstīt radošus un inovatīvus Gulbenes novada vietējo iniciatīvas grupu projektus, kas veicina Gulbenes novada atpazīstamību, kā arī atbalstīt projektus, kas veicina vietējās sabiedrības līdzdalību savas dzīves vietas uzlabošanai un aktivizēšanai. Tajā piedalījās Lizuma Tautskolas valdes priekšsēdētāja Irēna Ābeltiņa, uzrakstot projektu “Skats uz Lizumu no dienvidu puses”. Pateicoties viņai, Lizuma pagasta uzņēmēju: SIA “Pie Kłavām”, Z/s “Velēna”, SIA “Rairu” un SWF “Avoti” atbalstam,  sadarbībai ar Lizuma pagasta pārvaldi un Gulbenes novada pašvaldības ainavu arhitekti Laimu Šmiti-Ūdri, varējām šo  projektu  pieteikt un īstenot.

Noslēgušās trīs talkas pie skulptūras Tautumeita apkārtnes labiekārtošanas. Apgūts piešķirtais biedrības "Sateka" un Lizuma uzņēmēju dāvinātais finansējums projektam “Skats uz Lizumu no dienvidu puses”. Tika  nozāģēti sausie koki, izņemti vecie apstādījumi un to celmi sašķeldoti, iztīrīts Pasta dīķa krasts  pašvaldības teritorijā, uzvesta melnzeme apkārt apstādījumiem un iesēta zālīte, sastādīti koki alejā, apstādījumi pie autobusu pieturas un seši simti augu puķu dobē pie skulptūras.

Pirmā talka notika 4. maijā.  Lizumā svētku diena iesākās darbīgi. Lizumnieši atjaunoja koku alejas daļu no skulptūras Tautumeita līdz dzirnavām. Tajā tika iestādīti divpadsmit koki.

Lizums 2

Lizums 3

Lizums 4

Lizums 5

Lizums 6

Lizums 1

Lizums 8

Paldies mūsu Irēnai Ābeltiņai, Laimai Šmitei-Ūdrei, VSIA “Latvijas Valsts cełi”, mūsu lieliskajiem uzņēmējiem: SIA “Pie Kłavām”, z/s “Velēna”, SIA “Rairu” un SWF “Avoti”, biedrībai “Sateka”, Lizuma pagasta pārvaldei par atbalstu, paldies talciniekiem: Uģim Aigaram, Inesei Dambei, Baibai Mezītei, Aigaram Ozoliņam, Uldim Skarainim, Gatim Līcim, Valdim Lasmanim, Līgai Ozoliņai, Inesei Berhardei, Aīdai Eglei, Ilutai Dreimanei un Elvīrai Birkovai, lai Lizuma pagasts kļūtu skaistāks.

Nelabvēlīgie laika apstākļi patraucēja talku norisi, bet, neskatoties uz to, darbiņš ir paveikts.  Vēl tikai jāpagaida, kad mitēsies lietavas, apžūs Pasta dīķa krasts un varēs to sakārtot, sadarbībā ar Lizuma pagasta pārvaldi un  “Latvijas Valsts ceļi”.  No sirds pateicamies visiem, kuri piedalījās šī projekta tapšanā, apstiprināšanā un īstenošanā. Šī ir lieliska dāvana  pagasta iedzīvotājiem, mūsu visiem, Gulbenes novadam un Latvijai.

Projekta vadītāja Elita Dūte