Drukāt

201283485 10165458899245215 1636899202425391188 n16.jūnijā no Gulbenes novada Stāmerienas pagasta Kalnienas tika translēta atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” saņēmēju paziņošana. Šīs akcijas ietvaros Kalnienas ciems saņēma atzinību “Ceļā uz Viedo Ciemu”.

Iniciatīva piešķirt atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems” Latvijā tiek izsludināta pirmo reizi. Tās mērķis ir atzīt un atbalstīt Latvijas lauku kopienu labās prakses ceļā uz viedumu, daudzinot iedzīvotāju centienus un jau ieviestos risinājums, kas īstenoti, lai veidotu aktīvāku, iesaistošāku kopienas dzīvi un inovatīvus risinājumus esošajiem izaicinājumiem.

Komunikācijas kampaņas iniciatori ir publisko un privāto partnerattiecību biedrība "Zied zeme" sadarbībā ar projekta partneriem biedrību “Pierīgas Partnerība” un biedrību “Jūras Zeme”. Kampaņu īsteno “LLF sadarbnīca”.

Ar kritērijiem atzinības zīmes “Viedais Ciems” piešķiršanai var iepazīties ŠEIT.

Viedo ciemu dzīvā bibliotēka bija viens no pasākumiem 5. Latvijas Lauku kopienu parlamenta (LLKP) norises laikā, kurā tiek aicināts iedalīties lauku iedzīvotāji un attīstības entuziasti. LLKP notiek reizi divos gados un tā mērķis ir kopīgi rast veiksmīgus risinājumus, kā arī jaunas iespējas lauku attīstībai, veicinot dažādu iesaistīto pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā. Kopienu parlamenta darbības princips balstās līdzvērtīgā dialogā starp kopienu pārstāvjiem un politikas veidotājiem.

Šogad parlaments norisinās no 16. līdz 18. jūnijam tiešsaistē ar epicentru Gulbenes novada Stāmerienas pagastā.

Ar programmu un piedalīšanās iespējām var iepazīties ŠEIT.

Latvijas Lauku forums ir nacionāla mēroga organizācija, kas apvieno vairāk nekā 80 organizācijas visos reģionos. LLF misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai Latvijas lauki kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. Vairāk: laukuforums.lv.

5. Latvijas Lauku kopienu parlamentu rīko biedrība "Latvijas Lauku forums" sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību un biedrību "SATEKA". Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

logo rinda

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste