NAMEJS 2021 LOGO 0126. septembrī plkst. 13.00 Gulbenē Ābeļu ielā 2, notiks svinīgā militāro mācību “Namejs 2021” aktīvās fāzes noslēguma ceremonija Zemessardzes 25.kājnieku bataljona mācību dalībniekiem.

Jau ziņots, ka no 24. līdz 26. septembrim Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri, rezerves karavīri un zemessargi piedalās Nacionālo bruņoto spēku militārajās mācībās “Namejs 2021”, kuru mērķis ir

pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljons mācību laikā pārbaudīs bataljona spēju veikt uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā. Militāro mācību laikā Gulbenes novada Stradu pagastā un Madonas novada Indrānu pagastā bataljona zemessargi un karavīri veiks patrulēšanu un reidus, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus.

Gulbenes novada Litenē Medicīnas rotas speciālisti, izvērsīs mobilos cietušo aprūpes centrus, kuros trenēs cietušo stabilizāciju.

Kopā militārajās mācībās Zemessardzes 2.Vidzemes brigādē piedalīsies ap 1000 karavīru zemessargu. Mācību laikā nosacītā pretinieka lomā darbosies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” (Zemessardzes) dalībnieki.

Mācības notiek sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” un VAS "Latvijas Valsts ceļi", kas sniedz atbalstu pretmobilitātes šķēršļu izvietošanā, kā arī Valsts policiju, kas nodrošina satiksmes ierobežošanu.

Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Zemessardze pateicas darba devējiem, kuri sniedz iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas un privāto zemju īpašniekiem, kuri sniedz būtisku atbalstu, piekrītot iznomāt savus īpašumus mācību vajadzībām.

No 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”. Kopējais mācību dalībnieku skaits ir aptuveni 9300. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona

Civilmilitārās sadarbības nodaļa