Meza dienas 5Biedrība “tabureTE” aicina doties pastaigā pa ceļiem, kuri glabā piecu Latvijas literatūras klasiķu saknes: Jāņa Poruka Druvienā, Apsīšu Jēkaba Lizumā, Andrieva Niedras Tirzā, Annas Sakses Lejasciemā un Zemgaliešu Birutas Stāmerienā.

Projekta Ceļi, kas paliek: no vārda uz vārdu”* ietvaros Gulbenes novada piecos pagastos ir tapušas literāras klausāmtakas – maršruti, kurus mērojot, gājēji klausās mūsdienu jauno autoru radītus tekstus, kas veltīti Gulbenes novadā dzimušiem literātiem. Takas ļauj iepazīt autorus mūsdienīgā formātā ­­­– izmantojot viedtālruni un interneta pieslēgumu, nepieciešams noskenēt QR kodu, kas atver klausāmgabalus. QR kodi atrodami uz stendiem, kas izvietoti dažādos punktos katras takas maršrutā.

 Taku oriģināltekstus radījuši jaunie autori: Krista Anna Belševica, Rihards Ošenieks, Kaspars Zalāns, Inga Pizāne, Kristiāna Šuksta. Ierunājuši jaunie aktieri: Gerds Lapoška , Artis Jančevskis, Kārlis Dzintars Zahovskis, Sandija Dovgāne, Endīne Bērziņa. Klausāmtaku režisore – Sabīne Ozoliņa, mūziku komponējis Miķelis Putniņš.

Plašāka informācija par klausāmtakām pieejama “Ceļi, kas paliek: no vārda uz vārdu” Facebook lapā, Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā, vai zvanot t. 25763689. 

*Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammas “kultūrELPA” un Gulbenes novads finansiālu atbalstu. Īsteno biedrība “tabureTE”.

 

 Tīna Žmuida