IMG ZS 4015. oktobrī Madonas novadā, pulkveža Oskara Kalpaka dzimtajās mājās “Liepsalās”, notika svinīgā izvade par godu Zemessardzes 25. kājnieku bataljona 30. gadadienai. Tajā piedalījās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vadība, 25. kājnieku bataljona vadība, personāls, veterāni un aicinātie viesi no Gulbenes un Madonas novada pašvaldībām.

Izvades laikā vienībai pievienojās un svinīgi zemessarga zvērestu deva četri jauni zemessargi, tāpat personālam, pateicoties par ieguldījumu Zemessardzes attīstībā, pasniegti  apbalvojumi un vienības Krūšu zīmes. Bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns izteica pateicību gan esošajiem, gan bijušajiem vienības karavīriem un zemessargiem par ieguldīto darbu un emocijām dienestā, tāpat arī pateicās zemessargu ģimenēm par sniegto atbalstu.

IMG ZS 56

IMG ZS 144

Foto: Agris Veckalniņš

Gulbenes novada domes pārstāvis deputāts Anatolijs Savickis sveica bataljona karavīriem un zemessargiem vēlēja mieru, atgādinot, ka vēsture rāda nepieciešamību būt gataviem un kļūt arvien spēcīgākiem.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljons dibināts 1991.gada 17.oktobrī. 2002.gadā Zemessardzes reorganizācijas laikā, tika apvienots ar Zemessardzes 26.kājnieku bataljonu. Bataljona devīze ir  “Mēs iesim tur, kur Tēvu zeme sauks”

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 25.kājnieku bataljona

Civilmilitārās sadarbības nodaļa