16.janvārī darbu uzsāka Gulbenes novada sociālā aprūpes centra „Siltais” struktūrvienība „Dzērves” Daukstu pagastā, savukārt svinīga atklāšana un iepazīšanās ar iestādi notika dienu vēlāk – 17.janvārī.

„Sociālās aprūpes centrā ir iekārtotas astoņas dzīvojamās istabas. Septiņās istabās ir četras gultasvietas, bet vienā – piecas gultasvietas. Esam pārbūvējuši arī sanitāros mezglus, iekārtojuši māsu istabu, ēdamzāli un pēc Pārtikas un veterinārā dienesta ieteikuma pilnībā nomainījuši virtuves aprīkojumu. Telpu aprīkojums un inventārs – gultas, krēsli, skapīši – pamatā ir atceļojis no Francijas kā humānās palīdzības sūtījums, taču šis tas ir pārmantots no bijušās skolas. Šīs struktūrvienības atvēršana mums ir liels atspaids, jo „Siltais” šobrīd jau ir pārpildīts,” informē Gulbenes novada sociālā aprūpes centra „Siltais” un tā struktūrvienības „Dzērves” vadītāja Inese Lesiņa.

Sociālās aprūpes centrā jau ir uzņemti pirmie četri klienti. Plānots, ka šonedēļ te ieradīsies vēl četri. Ikdienā šeit strādās divas aprūpētājas, medmāsa, pavārs, apkopēja un kurinātājs.

Līdz šim 94 gadus šeit atradās Daukstes pamatskola. 2015.gada 29.decembra Gulbenes novada domes sēdē skolēnu skaita samazinājuma dēļ tika pieņemts lēmums par šīs skolas likvidāciju, bet 2016.gada 26.maija domes sēdē nolemts mainīt objekta nosaukumu no “Daukstu skola” uz “Dzērves”. Trīs mēnešus vēlāk – 25.augustā – deputāti, ņemot vērā Gulbenes novada sociālā dienesta vadītāja priekšlikumu, pieņēma lēmumu šajā ēkā izveidot Gulbenes novada sociālās aprūpes centra “Siltais” struktūrvienību.

Ēkas pielāgošanā un iekārtošanā sociālā aprūpes centra vajadzībām ieguldīti pašvaldības budžeta līdzekļi - nepilni 50 tūkstoši eiro.

Ēku ar sociālās aprūpes centru dala Stāķu pirmsskolas izglītības iestādes pirmsskolas vecuma bērnu grupiņa.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste