ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību”  īstenošanas ietvaros ir iegādāts un uzstādīts jauns otorinolaringoloģijas bāzes aprīkojums un ergonomisks pacienta krēsls,  kas ļauj pacientam justies ērtāk pieņemšanas laikā.

LOR1

Tāpat arī iegādātas arī mūsdienīgas medicīniskās iekārtas – audiometrs r27A Resonance un timpanometrs R26M Resonance.

Uz pirmo pieņemšanu pagājušonedēļ jau pabijuši 13 pacienti, kas pauda atzinību un pozitīvi novērtēja jaunā speciālista pieejamību.

Otorinolaringologs (LOR), kas ir ārsts, kas ārstē ausu, deguna un rīkles (kakla) slimības, kā arī palīdz uzlabot dzīves kvalitāti, ja ir traucējumi šā anatomiskā reģiona funkcijās plānots, ka pacientus pieņems divas reizes mēnesī.

Ko sniedz jaunās iekārtas?

Audiometrija - ir precīza dzirdes sliekšņa pārbaude ar elektroakustisku aparatūru. Tā ir rekomendējama visa vecuma personām vismaz reizi divos gados, savukārt personām, kuras saskaras ar troksni ikdienā nepieciešams veikt pārbaudes reizi gadā. Īpaši šī metode ir ieteicama skolniekiem un jauniešiem jo šeit ir daudzi riski, skaļa mūzikas klausīšanās, diskotēkas, savukārt vecākiem cilvēkiem notiek dzirdes funkcijas samazināšanās un veicot izmeklējumu un ievērojot ārsta ieteikumus jūs saglabāsiet labu dzirdi ilgāk. Audiometrijas laikā pacientas atrodas speciālā kabīnē, uz kuru raida dažādas frekvences skaņas nosakot skaņu kuru pacients nedzird un izvērtējot to atbilstību normai.

Timpanometrija - ir bungu dobuma spiediena un dzirdes kauliņu kustīguma noteikšana, ko izdara ar timpanometru, kā rezultātā iegūst grafisku attēlu pēc kura spriež par auss stāvokli, tā tiek pielietota arī refleksu noteikšanai iekšējās auss muskuļiem. Pats timpanometrs ir neliels aparāts, kas aprīkots ar ekrānu, kurā parādās līknes, kas norāda, kā auss plēvīte atbild uz spiedienu, un nosaka iekšējās auss muskuļu refleksus. Pati metode ir absolūti nesāpīga un droša kā rezultātā viegli pielietojama kā pieaugušajiem tā bērniem.

Līdz šim otolaringologa medicīniskie pakalpojumi bija pieejami Gulbenē, tagad, īstenojot projektu, šī iespēja ir arī Balvos.

Projekta aktivitātes izmaksas:

LOR kabineta iekārtas un aprīkojums izmaksājis 27882.03 EUR, t.sk. ERAF finansējums 23699.73 EUR, Valsts finansējums 2509.38 EUR un Slimnīcu apvienības līdzfinansējums 1672.92 EUR.