Drukāt

VADC Infografiks 2

20.aprīlī Valsts asinsdonoru centrs rīko specializētā autobusa izbraukumu uz Gulbeni, līdz ar to  iedzīvotājiem būs iespēja ziedot asinis no plkst. 9.00 līdz 14.00 stāvlaukumā Bērzu ielā 20. Šajā sarežģītajā laikā katrs iedzīvotājs, kurš ir pilnīgi pārliecināts par savu veselības stāvokli, ir ļoti gaidīts, lai kopā varam palīdzēt tiem, kuri cīnās par savām dzīvībām.

Saistībā ar situāciju valstī, vēlamies vērst uzmanību, ka ārstniecības iestāžu darbs nav apturēts, pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies.  Ievērojot visus drošības nosacījumus, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma arī šajā sarežģītajā laikā.

Visās ziedošanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte šajā sarežģītajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.

Katrs asins un asins komponentu donors:

!!Ņem personu apliecinošu dokumentu (pasi vai eID karti), bankas konta numuru un izglāb dzīvību!

Tu vari ziedot asinis, ja:

Vairāk informācijas: https://www.vadc.lv/donoriem/vai-vari-ziedot

Asins ziedošanas dienā:

24 stundas pirms asins ziedošanas nedrīkst ēst:

Iepriekšējā dienā pirms asins ziedošanas iesaka ēst:

Ziedošanas vietās tiek ievēroti šādi drošības pasākumi:

Jautājumu gadījumā, ik viens ir aicināts sazināties ar VADC - sociālo tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8000 0003.

Ilze Bergmane,
Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja