Drukāt

rntTurpinoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”, uzlabojot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību” realizācijai, lai uzlabotu izmeklējumu, ārstēšanas un aprūpes kvalitāti pacientiem, kā arī darba vidi personālam Gulbenes slimnīcas radioloģijas nodaļu, esam papildinājuši ar divām jaunām iekārtām – digitālo rentgena iekārtu un ultrasonogrāfijas iekārtu. Iepirkums par iegādi noslēgts pavisam nesen – 2020.gada aprīlī, un maija beigās iekārtas ir piegādātas, uzstādītas un ir veikta speciālistu apmācība.

Līdz šim stacionārā un ambulatorajā daļā RTG izmeklējumu veikšanai tika izmantota analogā RTG iekārta, kas nenodrošināja mūsdienu prasībām atbilstošu pakalpojuma kvalitāti un drošību.

rtg2

Kompānijas Philips jaunākās paaudzes rentgeniekārta DuraDiagnost ir tiešā digitālā rentgena (Rtg) iekārta, kur attēla iegūšanai tiek izmantots digitālais detektors, kas aizstāj fosforplašu sistēmas. Iepriekš, lai iegūtu attēlu, bija nepieciešams nolasīt fosforplates, kas aizņēma ilgu laiku. Ar šo jauno iekārtu attēls tiek iegūts dažu sekunžu laikā un parādās uz ekrāna tālākai apstrādei un analīzei. Digitālās tehnoloģijas būtiski paaugstinās darba efektivitāti un uzlabos attēla kvalitāti.

Izmeklējums ar digitālo Rtg iekārtu ir pacientam drošāks un notiek īsākā laikā. Lai veiktu izmeklējumu, rentgenstaru lampa ir manuāli vadāma, personāls kustina un groza to, nevis pacientu, kuram kustības var sagādāt sāpes.

Tāpat arī mūsu slimnīcā radiologu asistenti izvēlas pacientam piemērotāko izmeklēšanas taktiku, ievērojot ALARA principu – izmantojot iespējami mazāko starojumu.

Us1

Precīzākam un kvalitatīvākam ultrasonogrāfiskam (US) izmeklējumam tagad kalpo jaunā Philips iekārta Affiniti 70, kas aprīkota  ar modernāku programmatūru un papildu funkcijām, kas ļauj iegūt vēl skaidrāku attēlu un dažādi to analizēt, lai ātrāk un efektīvāk veiktu pacienta diagnostiku.

Iekārta ir ergonomiska, ērti lietojams ikdienas darbā, kā arī attēlu apstrādes digitālo kanālu skaits ir unikāls risinājums šai iekārtai, kas nodrošina augstu izšķirtspēju un ātru attēlu apstrādi.

Un pēc izmeklējuma veikšanas pacients saņem Datamed piekļuves kodu, līdz ar to pacients pats var apskatīt izmeklējuma rezultātus, kā arī ar pacienta atļauju izmeklējuma rezultātus var apskatīt ģimenes ārsts vai cita ārstniecības iestāde.

Rentgena iekārta un ultrasonogrāfijas iekārta Gulbenē izmaksājusi 238370.00 EUR, t.sk. ERAF finansējums 202614.50 EUR, Valsts finansējums 21453.30 EUR un Slimnīcu apvienības līdzfinansējums 14302.20 EUR. 

Jaunu medicīnisko iekārtu un tehnoloģiju iegāde ir viena no Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības prioritātēm, kas nodrošina kvalitatīvu diagnostiku un ārstēšanu, atvieglo speciālistu darbu un kā ir pierādījies, ir ļoti vajadzīgs un nepieciešams mūsu cilvēkiem.

Projekta numurs: 9.3.2.0/18/I/014.

eraf logo

SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība"