Valstiski atceļot ākārtas situācijas ierobežojumus saistībā ar koronavīrusu Covid-19, nevar būt lieki pateikts “paldies”.

Paldies mūsu medpersonālam - ārstiem, māsām un māsu palīgiem, saimnieciskajiem darbiniekiem, visiem, kas atbalsta un rūpējas par pacientu aprūpi, pielāgojoties mainīgajiem apstākļiem .

Tikai mūsu mediķi pa īstam zina, ko nozīmē sasvīdušās rokas gumijas cimdos, iespējams, pat sāpīgie nospiedumi uz sejas no respiratoriem un aizsargbrillēm, kā arī garās stundas, kas jāpavada  aizsargtērpos.

Mediķi riskē ar savu veselību, rūpējoties par mūsu sabiedrību. Domājams, tikai pa īstam to spēj novērtēt tas, kas ir bijis situācijā, kad ir nepieciešams kāds nomierinošs vārds, kādam pateikts uzmundrinājums, bet kādam sniegts vērtīgs padoms.

Neskatoties uz to, ka SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai” nav garantijas, ka Nacionālais veselības dienests kompensēs izdevumus izmaksātajām mediķu piemaksām, par laika periodu no 1. aprīļa līdz 31. maijam par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 izplatību, saviem uzņemšanas nodaļas darbiniekiem esam izmaksājuši piemaksas, kas kopumā no apvienības līdzekļiem sastāda  29408,31 eiro.

Paldies arī iedzīvotājiem par sapratni, un pielāgošanos, ievērojot jauno noteikto kārtību ārstniecības iestādēs – gan ambulatorajā, gan arī stacionārajā blokā.

Ar šo visu kopumu mēs esam vieni no tiem, kuru teritorijā (Gulbenes un Balvu novadā) nav koronavīrusu saslimušo pacientu un mēs esam spējuši sevi pasargāt.

Turpinoties vasarai, tūdaļ jau Līgo un Jāņu svinēšana, vēršam visu iedzīvotāju uzmanību uz to, ka līdz ar jaunajām valstiskajām pielaidēm modrību zaudēt nedrīkstam, tādēļ rīkojamies saprātīgi un visu ar mēru, pamazām. Vairāk domājam par ģimeniskām vērtībām, kas nav tikai ceļojumi un publiski pasākumi, bet gan iespēja vairāk apzināt mūsu tautas tradīcijas un mūsu Latvijas skaisto dabu.

Ar koronavīrusu būs jāsadzīvo, centība un apņēmība atmaksājas!

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības vadība