alergologsSākot ar 2020.gada 14.jūliju reizi mēnesī Gulbenes poliklīnikā pacientus pieņems bērnu alergologs dr.Mārīte Poga. Pieteikties uz konsultāciju var, zvanot uz reģistratūru 64472809. Bērnus pieņem no dzimšanas līdz 18 gadu vecumam bez maksas ar ģimenes ārsta vai pediatra nosūtījumu.

Dr.Poga ir pediarts ar vairāk kā 18 gadu pieredzi un sertificēts bērnu alergologs jau 14 gadus. Absolvējusi Rīgas Stradiņu Universiāti un kopš tā laika regulāri atsvaidzinu savas zināšanas starptautiskos kursos, semināros un asociācijas sēdēs. Ikdienā strādā ambulatori Bērnu Klīniskajā Universitātes slimnīcā, Alerģisko slimību centrā, kā arī konsultē dažādās Latvijas pilsētās.

Pie alergologa būtu jāgriežas ar dažādām problēmām: atopisko dermatītu, nātreni, niezošām acīm un degunu, kolikām, gremošanas trakta traucējumiem un astmas diagnozes izvērtēšanai bieži klepojošiem bērniem.

Konsultē arī pacientus ar dažāda smaguma reakcijām uz pārtiku un kukaiņu kodumiem, kas izpaužas arī ar ļoti nopietnām, dzīvībai bīstamām, anafilaktiskām reakcijām (Lūpu, meles un kakla tūska, nātrene pa visu ķermeni, ģībšana, vemšana, sēkšana, klepus, siekalošanās pēc saskares ar alergēnu).

Šādus apdraudētus pacientus caur Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas alergologu konsīliju nodrošina ar adrenalīna autoinjektoru un specializēto maisījumu Neocate bērniem ar smagu piena alerģiju.

Konsultē arī par imūnterapijas iespējām dažādu alerģiju gadījumos.

Lana Upīte