C9D98B2D 4F11 4770 A896 DDE1FDF045FFJauns speciālists reģionā

Ārsts nefrologs, internists Baiba VERNERE no 24.augusta ir papildinājusi Balvu slimnīcas kolēģu pulciņu un ar apņēmību darbu uzsākusi terapijas nodaļā.

Nedaudz par mācībām un profesionālo gaitu

Viņas dzimtā puse ir Gulbenes novada Druviena, kur pabeigta pamatskola, tālāk apgūta vidējā izglītība Smiltenes ģimnāzijā un tad seko 16 gadi pa Rīgu.

Sākas viss ar medicīnas studijām Rīgas Stradiņa universitātē, pēc tam turpina trīs gadus rezidentūru internajā medicīnā, ko pēc tam papildina ar rezidentūru nefroloģijā.

Tam seko pieci gadi par pasniedzēju LU un RSU medicīnas fakultātē, paralēli savas profesionālās darba gaitas apgūst strādājot VSIA Paula Stradiņa KUS hemodialīzes un nefroloģijas nodaļās.  

Vienīgā, nemainīgā profesijas izvēle - medicīna. Gribējies panākt to atbildības garšu, ko sniedz darbs medicīnā.

nefrologs septembris

Uz to gājusi mērķtiecīgi

Jau sākot ar vidusskolas 11.klasi brīvdienas aizvadītas Rīgā, mācoties anatomiju, bioloģiju un ķīmiju, lai varētu veiksmīgāk piekļūt savai izvēles profesijai. Zināšanas un praksi centīga krājusi šos gadus, jo zinājusi, ka Rīgā nepaliks strādāt. Patīk sava profesija, jo var redzēt pacienta ārstēšanās gaitu, pārdomāt ārstēšanas veidus un risinājumus, kas pacientam būtu labāk.

Nefroloģija, jo...

Internās medicīnas rezidentūras laikā nonāca nefroloģijas nodaļā, kur bija jauks, atsaucīgs kolektīvs, un tad nāca piedāvājums rezidentūras izvēles ciklam nefroloģijā. Kuram arī piekrita. Lai gan sarežģīta profesija– dialīžu pacienti, nieru aizstājterapijas un transplantācijas, tomēr nefroloģija iepatikās.

Nefrologs - speciālists

Ārsts, kurš ārstē pacientus ar nieru slimībām, kuras varētu iedalīt divās daļās. Viena - specifiskās slimības, kad tieši tiek skartas nieres, bieži kopā ar sistēmslimībām. Un otra daļa ar citām slimībām: diabēts, neārstēts asinsspiediens, nepamatoti lietotas zāles, kad tiek bojātas nieres, jo netiek kontrolētas pamatslimības. Un tad nefrologa pacientu lielākā bēda ir tā, ka nieres vairs nefunkcionē.

Nefroloģijas priekšrocība

Ja nefunkcionē nieres, var  doties uz aizstājterapiju – hemodialīze – centrā pie aparāta 3x nedēļā vai mājas pats veikt peritoneālo dialīzi. Ja pacienta stāvoklis ļauj, tad virza uz nieru transplantāciju, padarot pacienta dzīves kvalitāti un dzīvildzi daudz labāku.

Kā saka ārste, tad viņas kā speciālista pirmais noteikums, ja pacientam nefunkcionē nieres, skatīties uz viņu kā uz potenciālo nieru transplantācijas pacientu. Latvijā tas notiek, ir valsts apmaksāta programma un pacients turpina dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Ja nieru transplantācija nav iespējama vai ir jāsagatavojas,  tad tiek virzīts uz nieru aizstājterapiju.

Vecuma grupas

Atkarīgs no tā, kāda ir pacientam slimība. Ir slimības, kas skar arī jaunus cilvēkus. Diemžēl arī viņi nonāk nieru aizstājterapijā.

Diabēts, sevišķi 2.tipa, nekontrolēts asinsspiediens, šis jau vairāk attiecas uz pusmūža un vecākiem cilvēkiem. Ar gadiem nieru funkcija palēninās, ja vēl ir blakus slimības, medikamentu lietošana, tad tas vēl nieru darbību mazina. Un tad tas ir darbs nefrologam.

Par atgriešanos reģionā

“Sajūta, ka agri vai vēlu būšu atpakaļ savā dzimtajā pusē, bija visu laiku. Tad nu šis bija tas brīdis, kad to darīt”, teic nefroloģe. “ Tuvāk mājām vienmēr ir labāk!”

Intereses

Kā iesaka ārste, tad jādomā par sevi, savu veselību un harmoniju ap sevi. No darba ikdienas viņa atslēdzas lasot kādu grāmatu vai esot savos laukos, kad tā pa īstam var sajust visus gadalaikus.

“Viens 5 gadu profesionālais posms, ar uzņemtu pieredzi patstāvīgam darbam ir noslēdzies. Lai gan lielajās slimnīcās ir labāka kolēģu speciālistu pieejamība  un citas iespējas, tomēr izvēlējos reģionu, jo zinu, ka man ir labi kolēģi, draugi Rīgā, kuri neatteiks palīdzību un viedokli, “ atzīst dr.B.Vernere.

Nākotnes profesionālās intereses

Noteikti nefroloģija, uzraudzīt šos pacientus reģionā, konsultācijas, novērošana un ārstēšana, lai pacienti varētu pilnvērtīgi dzīvot. Jo iespējai saņemt kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus ir jābūt arī attālākos Latvijas reģionos.

Nefrologa valsts apmaksātās ambulatorās pieņemšanas Balvos pirmdienās un trešdienās no plkst.14:00, Gulbenē katra mēneša pirmā ceturtdienā no plkst.14:00.