Manavakcina.lv izveidota, lai visi Latvijas iedzīvotāji, kas vēlas saņemt vakcīnu pret Covid-19, varētu tai pieteikties. Vakcinācija ir brīvprātīga, un manavakcina.lv uzkrās un apkopos informāciju par cilvēkiem, kuri vēlas vakcinēties. Brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa organizēšanai.

Vakcinācijas secība tiks plānota pēc prioritāro grupu principa.  Sākumā vakcinēties aicina tos, kuru dzīvība vai veselība Covid-19 vīrusa dēļ ir visvairāk apdraudēta. 

Prioritārās grupas ir šādas: 

 • Veselības aprūpes darbinieki (kas aprūpē Covid-19 pacientus, ārstniecības personas slimnīcās, ambulatori un izglītības iestādēs, ģimenes ārsti, farmaceiti u.c.), pacienti ar nopietnām medicīniskām indikācijām vai gaida nopietnas manipulācijas (piem. onkoloģiskie, gaida operāciju, ilgstoši stacionārā u.c.).

! Vakcinācija šai grupai ir uzsākta.

 • Sociālās aprūpes centri (un pielīdzināmi), kritiskās amatpersonas valsts darbības nepārtrauktībai un drošībai;

! Vakcinācija šai grupai ir uzsākta.

 •  Seniori virs 70 gadiem;
 • Seniori virs 60 gadiem, pacienti ar noteiktām hroniskām slimībām un viņu mājsaimniecības, kā arī personas, kas mājās aprūpē smagi slimos;
 • Izglītības iestāžu darbinieki, operatīvo dienestu darbinieki, NBS, Ieslodzījuma vietu un Valsts probācijas dienesta darbinieki, energoapgādes kritiski svarīgie darbinieki;
 • Personas speciālās iestādēs (ieslodzījumā, patversmēs);
 • Nozaru kritiski svarīgie darbinieki, reliģisko organizāciju personāls;
 • Uzņēmumu darbinieki, kas sastopas ar lielu skaitu cilvēku, uzņēmumu darbinieki lielos kolektīvos & jāstrādā kopā, ekonomikai svarīgāko uzņēmumu darbinieki;
 • Visi pārējie iedzīvotāji.

! Visas prioritārās grupas noteiktā secībā tiks aicinātas vakcinēties, kad lielākas vakcīnu devas ienāks valstī. 

! Kategorijai seniori virs 60 gadiem uz doto brīdi pievienosies izglītības iestāžu darbinieki, kas strādā klātienē ar bērniem.

!Turpinoties senioru vakcinācijai, plānota vakcinācijas uzsākšana visu pārējo prioritāro grupu pārstāvjiem, piemēram, cilvēkiem ar hroniskām slimībām, smagi slimiem cilvēkiem, cilvēkiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir hroniskas un imūnsupresīvas slimības, operatīvo dienestu darbiniekiem un armijai, nozaru identificētajiem kritiskajiem darbiniekiem.

! Šobrīd Latvijā pieteikties vakcīnai var iedzīvotāji no 18 gadu vecuma.

Rindu veidos pieteikumi, kas ir:

www.manavakcina.lv ar saviem persondatiem var izveidot pieteikumu tikai sev.

Personu dati tiks iegūti, autorizējoties platformā www.latvija.lv. Pēc autorizēšanās ar internetbanku vai e-parakstu, vārds un uzvārds manavakcina.lv pieteikumā tiks parādīts automātiski, jo sistēma cilvēku atpazīs.

Papildus jānorāda savs tālruņa numurs un e-pasta adrese, uz kuru saņems uzaicinājumu vakcinēties.

Ja senioriem ir iespēja autentificēties caur latvija.lv, tad kāds viņiem var asistēt un palīdzēt pieteikt vakcinācijai. Ja šādas iespējas nav, var palīdzēt, piesakot pa tālruni, caur ģimenes ārstu, vai citiem veidiem.

 • reģistrēti, zvanot pa bezmaksas tālruni 8989;

Tālruņa līnijas darba laiks būs katru darba dienu no 9:00 līdz 17:00. Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai. 

 • darba devēju iesniegtie darbinieku saraksti (šobrīd primāri aicinām iedzīvotājus pieteikties individuāli, negaidot darba devēja uzaicinājumu);

Tiklīdz uzņēmumiem būs iespēja pieteikt savus darbiniekus, par to informēsim masu medijos, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās un sociālo tīklu kontos.

 • ģimenes ārstu veiktā reģistrācija.

Ja ģimenes ārsts ir arī vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs (to ģimenes ārsts varēs pats pateikt sarunas laikā), tad ģimenes ārsts veiks reģistrēšanu vakcīnai, kā arī vakcinācijas process pēc ģimenes ārsta uzaicinājuma notiks tur pat – ģimenes ārsta praksē.

Ja pēc zvana ģimenes ārstam iedzīvotājs uzzina, ka viņa ģimenes ārsts nav vakcinācijas pakalpojuma sniedzējs, tad:

 • daļa ģimenes ārstu veiks reģistrēšanu, bet nodos informāciju par pieteikumiem tālāk vakcinācijas procesa organizēšanai;
 • pārējie ģimenes ārsti aicinās iedzīvotājus virs 70 gadiem zvanīt uz vakcinācijas reģistrācijas bezmaksas tālruni 8989 vai, ja iespējams, reģistrēties www.manavakcina.lv;
 • abos iepriekš minētajos gadījumos dati tiks izmantoti tam, lai sazinātos ar iedzīvotāju un noteiktā brīdī uzaicinātu iedzīvotāju vakcinēties iespējami tuvu iedzīvotāja norādītajai teritorijai. 

! Informāciju savā pieteikumā par vakcināciju drīkst mainīt. www.manavakcina.lv: spied pogu “Pieteikties vakcīnai” un autentificējies www.latvija.lv ar internetbankas vai e-paraksta datiem. Parādīsies logs ar brīdinājuma uzrakstu “Uzmanību! Vakcinēšanās pieteikums jau reģistrēts!” – tas ir informatīvs paziņojums nevis aizliegums mainīt datus. Spied pogu “Labi” un veic izmaiņas pieteikumā. 

Ja maini  savu kontaktinformāciju vai vēlamo vakcinācijas teritoriju, tas vietu rindā neietekmē. Savukārt, ja tiek norādīta piederība jaunai prioritārai grupai, vakcinācijas kārta var pienākt agrāk vai vēlāk atbilstoši vakcinācijas plānam.

! Vakcinācijas pierakstu var pārcelt, bet ne vairāk kā divas reizes. Ja savu pierakstu vēlēsies pārcelt trešo reizi, tad vakcīnai būs jāpiesakās no jauna.

Infografika

Sagatavojot informāciju, izmantots materiāls, ko sniedz SPKC.

Ilze Biseniece,

sabiedrības veselības speciālists