Foto:Z.Lazdiņš

30.janvārī norisinājās Gulbenes pilsētas atklātās sporta spēles, kas tradicionāli tika organizētas pirms novada ziemas sporta spēlēm. Šogad diemžēl nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ tika atcelta distanču slēpošana. Sporta spēļu ietvaros norisinājās novuss, galda teniss un dambrete.

Novusā šogad bija pulcējies kupls dalībnieku skaits – septiņas dāmas un sešpadsmit kungi. Vīrieši tika sadalīti divās apakšgrupās, no kurām četri labākie turpināja cīņu finālstotniekā. No pirmās apakšgrupas finālam kvalificējās Andrejs Kondričs, Jānis Āre, Pēteris Rikveilis un Gunārs Pļavnieks, savukārt no otrās Aldis Strads, Dainis Ķelle, Ivars Briedis un Jānis Ūdris. Finālspēlēs vispārliecinošāk cīnījās D.Ķelle, kurš ieguva 11 punktus (4 uzvaras un 3 neizšķirti), nodrošinot sev pirmo vietu. Otro vietu ar deviņiem punktiem izcīnīja J.Āre, viņam 4 uzvaras, 1 neizšķirts un 2 zaudējumi. Ar trešo vietu nācās samierināties Aldim Stradam, kuram arī bija deviņi punkti, bet par vienu uzvaru mazāk.

Dāmas “izspēlēja apli”, tādejādi noskaidrojot veiksmīgākās novusa spēlētājas. Ar četrām uzvarētām cīņām un diviem neizšķirtiem (10 punkti) pirmo vietu izcīnīja Aiga Putne. Sīva cīņa izvērtās par otro vietu, kur pa deviņiem punktiem bija guvušas divas sportistes. Abas dalībnieces izcīnīja 4 uzvaras, vienu neizšķirtu un piedzīvoja vienu zaudējumu. Pat savstarpējā spēlē viņas cīnījās neizšķirti. Otrā vieta tika noskaidrota “mazajos punktos”. Kā rezultātā otro vietu izcīnīja Sandra Birzone, bet trešo vietu ieguva Ieva Vāgentroce.

Galda tenisā piedalījās 11 kungi, 2 dāmas un 6 jaunieši. Vīrieši tika sadalīti divās apakšgrupās, no kurām trīs labākie turpināja cīņu par medaļām. Apakšgrupu spēlēs bez zaudējumiem cīnījās vienīgi Andris Neilands, kurš automātiski kvalificējās finālam. Vēl sacensības turpināja Aigars Žvīriņš, Dainis Neilands, Dzintars Abakoks, Nauris Sirmacis, Egons Kliesmets. Finālsešnieks izspēlēja apli, kurā “līdzi gāja” apakšgrupu savstarpējās spēles. Par pilsētas čempionu galda tenisā kļuva iepriekšējā gada vicečempions Dainis Neilands, kurš abās finālcīņās izcīnīja uzvaras, bet no kvalifikācijas spēlēm viņam līdzi nāca 2 uzvaras un 1 zaudējums. Otrajā pozīcijā Aigars Žvīriņš, kurš izcīnīja tikpat daudz uzvaras un vienīgo zaudējumu piedzīvoja cīņā ar uzvarētāju. Par vienu punktu mazāk Andrim Neilandam, viņam trešā vieta, jo viņš finālā piekāpās gan Dainim, gan Aigaram.  Tikpat punktus izcīnīja arī Dzintars Abakoks, kurš vienīgais bija izcīnījis uzvaru pār sacensību uzvarētāju, tomēr savstarpējā cīņā ar A.Neilandu viņš piedzīvoja zaudējumu, kā rezultātā ceturtā pozīcija.

Jauniešiem visās cīnās nepārspēts izrādījās Rolands Neilands, kļūstot par uzvarētāju, otrajā pozīcijā ar vienu zaudējumu Kristers Brīvība, bet trešais N.Graumanis. Dāmām par uzvarētāju kļuva Vaira Kalniņa, bet otrā Kintija Bačka.

Dambretē tika izspēlēts aplis. Par uzvarētāju kļuva Dzintars Znots. Otrajā vietā Jānis Bokalders, bet trešā vieta Jānim Ļoļānam.