Pagājušajā sestdienā Priekuļu biatlona-distanču slēpošanas kompleksā tika aizvadītas Latvijas sporta veterānu savienības 53.sporta spēles distanču slēpošanā. Lai gan slēpot Latvijā jau ilgāku laiku var tikai uz mākslīgā sniega, tomēr sacensībās piedalījās kupls dalībnieku skaits - 140 sportisti no 14 pašvaldībām. Intriga par šī gada uzvarētāju komandu kopvērtējumā saglabājās līdz sacensību beigām, visu izšķīra tikai stafetes slēpojums. Arī šogad Gulbenei cīņa bija ar Daugavpils un Cēsu novada pašvaldībām. Tomēr komandu vērtējumā piekto gadu pēc kārtas uzvarēja Gulbenes novads, iegūstot 118 punktus. Otrie ar 115 punktiem – Daugavpils pilsēta, bet trešajā vietā ar 112 punktiem mājinieki Cēsu novads. Gulbenes novadu sacensībās pārstāvēja 12 dalībnieki.

Jau pēc pirmajā finišējušajām dāmām Gulbenes novadam pirmais zelts - S 75+ grupā 1 kilometra distancē to izcīnīja Rita Vucēna. 2 kilometru distancē Ņina Travina S 65+ grupā ieguva otro vietu. Andrejs Vācietis V 80+ grupā izcīnīja bronzas godalgu. Pirmo vietu V 70 + grupā izcīnīja Jānis Ančs. S 45 + vecuma grupā Sandrai Volodinai bronzas medaļa.

Divas reizes garākā distancē – 4 kilometros S 30+ grupā pirmo vietu izcīnīja Guna Ģērmane. S 35+ grupā Danai Puidzei trešā vieta, bet S 40+ grupā otrajā vietā Dace Anča. V 55+ grupā par uzvarētāju kļuva Antis Zunda.

Jaunākās vīriešu grupas veica 6 kilometru distanci. V 35+ grupā Imants Āboliņš ierindojās piektajā pozīcijā, bet komandas jaunpienācējs Edgars Gargurnis V 45+ grupā ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla – ceturtajā vietā.

Stundu vēlāk starts tika dots jauktajai stafetei, kur kungi slēpoja 2 kilometri, bet dāmas 1 kilometru. Stafešu slēpojums solījās būt interesants. Pēc individuālajām sacensībām Gulbenes novads par 1 punktu atpalika no Madonas novada un atradās otrajā pozīcijā, bet tikai par vienu punktu priekšā galvenajiem pretiniekiem no Daugavpils.

Gulbeniešiem pirmajā posmā startēja Antis Zunda. Viņš savā etapā finišēja otrais. Otrajā posmā devās Sandra Volodina, kura finišēja tūlīt aiz otrās vietas. Trešajā posmā startēja Dace Anča, kura, pēc stafetes saņemšanas, ātri apsteidza priekšā esošo pretinieci un pietuvojās Cēsu komandai. Pēdējo posmu veica Jānis Ģērmanis. Jau pirmajā puskilometrā viņš apdzina līderi un izvirzīja Gulbeni pirmajā vietā. Uzvara stafetes slēpojumā Gulbenes novadam nodrošināja uzvaru arī komandu vērtējumā.

Komandas vārdā paldies “slēpju meistaram” Jānim Ančam par slēpju sagatavošanu un komandas organizēšanu.