Šī gada 11.un 12.martā Krievijā, Pleskavā notika Starptautisks turnīrs volejbolā veterāniem K 40+ un D 40+, uz kuru bija uzaicinātas arī Gulbenes vīriešu un sieviešu komandas.

Turnīrā vīriešiem piedalījās astoņas komandas no Pleskavas, Sanktpēterburgas, Pervomaijskas (Krievija), Narvas (Igaunija), Viborgas (Sanktpēterburgas apgabals), Minskas (Baltkrievija) un divas komandas no Latvijas – Valmiera un Gulbene. Gulbenes komanda bija iekļauta ļoti spēcīgā apakšgrupā kopā ar Sanktpēterburgu, Minsku un Viborgu.

Pirmajā spēlē Gulbene tikās ar Sanktpēterburgu, kur līdzīgā mačā tika fiksēts neizšķirts 1:1 (16:18; 18:16) (sacensību nolikums paredzēja arī neizšķirtu rezultātu). Otrajā spēlē ar Viborgas komandu - arī neizšķirts 1:1 (11:18; 18:15). Sacensību otrajā dienā mūsu volejbolisti izspēlēja atlikušo apakšgrupas spēli ar Minsku. Arī šajā mačā tika fiksēts neizšķirts 1:1 (18:9; 16:18). Tādejādi, lai noskaidrotu komandas, kas izcīnījušas tiesības cīnīties par medaļām, tika skaitīti “mazie” punkti. Gulbenes komanda apakšgrupā palika 3.vietā, kas deva tiesības cīnīties par 5.-8.vietu.

Pirmajā cīņā par vietām ar 2:1 tika pieveikta Narvas vienība, bet pret Valmieru tika piedzīvots zaudējums ar 0:2, kas rezultātā Gulbenes komandu ierindoja sestajā pozīcijā. Komandas sastāvā spēlēja Dzintars Vasiļjevs, Vitālijs Platais, Egils Mūrnieks, Dzintars Adlers, Kaspars Spirks, Gunārs Mačeks, Imants Kairišs un Janeks Enkurs.

Dāmām spēkiem mērojās septiņas komandas no Pleskavas, Sanktpēterburgas, Narvas, Viborgas, Kingisepas (Krievija), Valmieras un Gulbenes. Gulbenes dāmu komandu sacensību rīkotāji arī bija iekļāvuši spēcīgākajā apakšgrupā kopā ar Sanktpēterburgu, Viborgu un Narvu. Jau pirmajā spēlē nācās tikties ar turnīra uzvarētājām – Narvu. Ar rezultātu 0:2 tika piedzīvots zaudējums. Arī pret Sanktpēterburgu un Viborgu zaudējums ar 0:2. Spēlējot par 5.-7.vietu, pirmajā mačā pret Kingisepu uzvara ar rezultātu 2:0. Pēdējā spēlē vēlreiz mūsu dāmas tikās ar Viborgas volejbolistēm un šoreiz uzvaru ar 2:0 izcīnīja mūsu spēlētājas, nodrošinot sev piekto vietu turnīrā. Komandas sastāvā spēlēja Solvita Vīcupa, Daiga Ņikitina, Inita Medne, Iluta Rudzīte, Aija Vasiļjeva, Liene Graudiņa, Una Markova un Inese Ubaga.

Pēc turnīra par sacensībām stāsta V.Platais: “ Pretinieku komandas bija ļoti nopietnas nokomplektētas, kurās spēlēja vairāki spēlētāji no Sanktpēterburgas, Maskavas, Minskas izlasēm ar skaļiem tituliem.”

Turnīra laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas ar vairāku komandu pārstāvjiem par Gulbeniešu aicināšanu dalībai līdzvērtīgos turnīros, saņemot jau konkrētus uzaicinājumus jau tuvākajā laikā. Vairākas komandas tika uzaicinātas uz Viļņa Reinsona piemiņas kausa un Litenes kausa izcīņas sacensībām volejbolā, kas notiks š.g. 23.aprīli Gulbenē.

Gulbenes komandu dalībnieki saka paldies par atbalstu dalībai turnīrā Gulbenes novada domei, Gulbenes sporta centram un Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolai.

D.Anča