16.un 17.aprīlī Gulbenes novada atklātā basketbola čempionāta ietvaros tika aizvadītas septiņas spēles. Pašreiz pārliecinoši līderpozīcijās ar četrām uzvarām četrās spēlēs atrodas Nareka, Rūsiņš ieņem otro pozīciju, bet uz trešo pozīciju pretendē komanda “Brālis” un Beļava.

Aizvadītajā nedēļas nogalē divas uzvaras izcīnīja Nareka, Rūsiņš un Brālis, bet viena uzvara beļaviešiem. Jāpiebilst, ka īsta intriga vien saglabājās sestdienas pirmajā mačā starp Beļavu un Smilteni, kā arī svētdienas pēdējā spēlē starp Rūsiņu un Brāli.

Sestdien pirmā spēle norisinājās starp Beļavas un Smiltenes komandām. Mazrezultatīvā cīņa risinājās ar mainīgiem rezultātiem. Spēli stabilāk sāka smiltenieši, panākot 8 punktu handikapu pēc pirmās ceturtdaļas (18:10). Otrajā ceturtdaļā Beļavas vienība “atspēlēja” sešus punktus un garajā pārtraukumā ejot vairs rezultāta starpība divi punkti (28:26 Smiltene). Trešo periodu rezultatīvāk aizvadīja Beļava, gūstot 6 punktu pārsvaru (42:36). Pēdējā desmitminūtē saņēmās kaimiņu novada spēlētāji un panāca Beļavas vienību. Saspringtajā mača galotnē, uzvaru tomēr izrāva Beļavas basketbolisti (52:51). Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētāju rindās bija Kristaps Pugačs (27 punkti) un Elvijs Kapteinis (9 punkti). Smilteniešiem 17 punkti Matīsa Mežuļa kontā.

Sestdienas otrais mačs norisinājās starp Lokomotīvi/BJSS un Rūsiņu. Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgi (26:23 Rūsiņš). Taču ar to arī beidzās cīņa. Otrajās desmit minūtēs Rūsiņš, demonstrējot pārspēku, ieguva 13 punktu pārsvaru (47:34), kas palielinājās ar katru nākošo minūti. Spēle noslēdzās ar rezultātu 86:49. Uzvarētājiem 22 punktus guva Normunds Lišiks un Gints Grodnis, bet Mārtiņa Bogdanova kontā 21 punkts. Lokomotīve/BJSS vienībā 17 punkti Edvartam Krukovskism, bet 14 – Markum Pušpuram.

Spēle Nareka – Smiltene noslēdzās ar rezultātu 98:61 (Nareka). Mačs aizritēja mierīgā gaisotnē. Rezultāta starpība palielinājās vienmērīgi. Rezultatīvākais spēlētājs Narekas komandā bija Artūrs Lūsis (20 punkti), 18 punkti – Mārtiņam Pētersonam. Smilteniešiem 26 punktus guva M.Mežulis.

Sestdienas pēdējā spēle norisinājās starp Lokomotīve/BJSS un Brālis. Mača liktenis tika izšķirts spēles pirmajā ceturtdaļa, kad Brālis ieguva nopietnu 20 punktu handikapu (37:17). Mača turpinājumā rezultāta starpība auga salīdzinoši lēnāk un spēle noslēdzas ar rezultātu 103:73. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 28 punktiem bija Mikus Freijs, Mārtiņam Kromulim 25 punkti. Lokomotīve/BJSS rindās 18 punkti Sarmim Kalniņam, 14 punkti Ivaram Skudram.

Svētdienas rīts sākās ar Beļavas un “Brālis” dueli. Lai gan likās, ka sagaidāma sīva cīņa, tomēr tā izpalika. Jau pirmajā desmit minūtēs sešu punktu handikapu iekrāja Brālis (16:10), ko nākošajā ceturtdaļā palielināja vēl par septiņiem punktiem (33:20). Fantastiski rezultatīvu trešo ceturtdaļu aizvadīja komanda Brālis, gūstot 34 punktus (67:35). Pēdējā ceturtdaļā mazliet atspēlējās beļavieši, bet glābt neko nespēja. Mačs noslēdzās ar “Brālis” uzvaru (85:59). Brālis komandai 20 punktus guva M.Freijs, bet 17 – Ervīns Ivanovs. Beļavas komandā 16 punkti K.Pugačam, 13 – Oskaram Vīksnam.

Spēle Nareka – Lokomotīve/BJSS tika aizvadīta bez lieliem pārsteigumiem. Līdz ar spēles pirmajām minūtēm vadību uzņēmās narekieši. Jau pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts uz tablo 27:13 (Nareka). Mača turpinājumā Narekas basketbolisti savu pārsvaru tikai palielināja un spēle noslēdzās ar rezultātu 104:58. Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētajiem ar 21 punktu bija Artūrs Brūniņš un ar 19 punktiem M.Pētersons. Lokomotīve/BJSS vienībā 13 punkti Sandim Dzērvem, bet 12 – Ērikam Ceplim.

Svētdienas pēdējais mačs lika adrenalīnam mazliet ieplūst asinīs. Cīņa starp Rūsiņu un Brāli risinājās līdz pat spēles beigu signālam. Spēli agresīvāk un rezultatīvāk uzsāka Rūsiņa basketbolisti, pēc pirmās ceturtdaļas esot vadībā ar 13 punktu pārsvaru (27:14). Otrajās desmit minūtēs Brālis komandai izdevās mazliet atspēlēties (49:42 Rūsiņš). Trešo periodu atkal labāk aizvadīja Rūsiņa spēlētāji, mazliet palielinot rezultāta starpību (71:59). Pēdējo cēlienu lieliski aizvadīja Brālis vienība, gūstot 29 punktus, tomēr ar to nepietika, lai izcīnītu uzvaru. Ceturtajā ceturtdaļā pirmo reizi visas spēles laikā viņi ne tikai izlīdzināja rezultātu, Brālis spēlētājiem pat izdevās īsu brīdi būt vadībā, tomēr mača galotni aukstasinīgāk nospēlēja Rūsiņš basketbolisti, svinot savu trešo uzvaru čempionātā (89:88). Rezultatīvākie spēlētāji Rūsiņa komandā ar 27 punktiem bija M.Bogdanovs un ar 18 punktiem Arvis Rudzītis. Brālis komandai 25 punktus guva E.Ivanovs, 22 – Jānis Dumburs.

Čempionāta apļa spēles noslēgsies 1.maijā, izslēgšanas spēles norisināsies 8.maijā, bet cīņa par vietām – 14.maijā.