23.aprīlī savu divdesmito gadskārtu svinēja „Viļņa Reinsona piemiņas kausss” volejbolā dāmu komandām, kā arī sesto gadu pēc kārtas norisinājās „Litenes kauss” kungu komandām. Un šogad uz turnīru bija ieradies rekordliels komandu skaits – 31.

 Jau otro kausam ir starptautisks raksturs, šogad piedalījās divas lietuviešu komandas no Gulbenes sadraudzības pilsētas Rietavas un divas komandas no Krievijas - Viborgas un Sanktpēterburgas. Komandas tradicionāli bija iedalītas divās vecuma grupās: I - dāmas (kungi) no 18 g. – 34 (39) g. un II - 35+ (40+) g. un vecāki.

Dāmām II grupā bija septiņas komandas (“Prima”-Sanktpēterburga, Daugavpils novads, Malta, Gulbene, Madona, Saulkrasti un Talsi/Jelgava). Komandas sākotnēji tika sadalītas divās apakšgrupās un izspēlēja apli. No A apakšgrupas kā pirmās “izgāja” Daugavpils novads, bet B apakšgrupas – Gulbene. Pēc krustu spēlēm noskaidrojās, ka par 1.-4.vietu cīnīsies Daugavpils novads, Gulbene, Talsi/Jelgava un Saulkrasti. Iepriekšējā gadā V.Reinsona kauss ceļoja uz Saulkrastiem, bet šogad diezgan pārliecinoši finālspēlē uzvarēja un kausu ieguva pagājušā gada ceturtās vietas ieguvējas Daugavpils novada dāmu komanda. Otro vietu izcīnīja Saulkrastu dāmas, bet godalgoto trešo vietu izcīnīja Viļņa Reinsona bijušās audzēknes – Gulbenes volejbolistes, kuras joprojām aktīvi spēlē volejbolu un turpina volejbola tradīcijas. Komandā spēlēja: Solvita Vīcupa, Daiga Ņikitina, Inita Medne, Liene Ķikuste, Una Markova, Inese Ubaga, Iluta Rudzīte un Ludmila Žogota.
               I grupā sievietēm Galgauskas psk sporta zālē spēkiem mērojās arī septiņas komandas: Lokomotīve (Daugavpils), Rietavas (Lietuva), Smiltene, Litene, Lizums, Gulbenes sporta centrs un Gulbenes novada BJSS. Izspēles sistēma līdzīga kā dāmu II grupai. No apakšgrupām kā līderes “izgāja” Litene un Gulbenes sporta centrs. Pēc “krustu” spēlēm spēlē par 5.-6.vietu ar rezultātu 2:0 Lizums pārspēja Gulbenes novada BJSS jaunietes. Mazajā finālā par trešo vietu sīvā trīs setu mačā daugavpilietes pārspēja Rietavas volejbolistes. Finālā par 1.-2.vietu cīnījās pašmāju divas komandas. Ar rezultātu 2:0 uzvarēja Litene, kas Viļņa Reinsona piemiņas kausu ieguva jau ceturto gadu pēc kārtas. Komandā spēlēja: Sanda Ragozina, Sanda Liepiņlauska, Ilze Liepiņlauska, Līva Misiņa, Elīza Matroze un Kristāna Žvarte (pārstāvis Vitālijs Platais). Otrās un trešās vietas liktenis noskaidrojās saskaitot “mazos punktus”. Otro vietu ieguva Gulbenes sporta centra komanda: Marika Vizule, Arta Buklagina, Evita Ūzuliņa, Zanda Mičule, Anda Mičule, Madara Umure un Laura Stradiņa.

Vīriešiem II grupā cīnījās divpadsmit komandas: Zvezda - 1 (Krievija, Viborga), Nereta, Preiļi, Malta, Vecpiebalga, Bērzpils, Lubāna, Irši, Saulkrasti, Viļķene, Priekuļi un Litene. Komandas tika sadalītas četrās apakšgrupās. No apakšgrupām kā pirmie izgāja Irši, Litene, Lubāna un Zvezda - 1. Otrajā kārtā tikās otro un trešo vietu ieguvējas komandas. Nākamajā kārtā spēkiem mērojās pirmo vietu ieguvējas apakšgrupās ar otrās kārtas uzvarētājiem. Spēlē Nereta-Priekuļi ar rezultātu 0:2 pārāki bija Nereta. Irši ar 2:0 uzvarēja Maltu. Litenes-Lubānas duelī ar rezultātu 2:0 pārāki bija mājinieki, bet kaimiņzemes pārstāvji no Viborgas ar 2:0 uzvarēja Bērzpili.

Pirmajā pusfinālspēlē sīvā mačā Irši ar 2:1 pārspēja liteniešus, bet otrajā pusfinālā Zvezda – 1 ar 2:1 pārspēja Neretu. „Mazajā finālā” par trešo vietu Litene 2 setos pārspēja Neretu. Litenes komandas sastāvā godalgoto trešo vietu izcīnīja Gunārs Mačeks, Egīls Mūrnieks, Romāns Akimočevs, Dzintars Adlers, Imants Kairišs, Janeks un Dzintars Vasiļjevs, komandas pārstāvis Vitālijs Platais. Finālspēlē par pirmo vietu divu setu cīņā tomēr pārāki izrādījās divu iepriekšējo gadu uzvarētāji no Iršiem, Viborgas spēlētājus atstājot otrajā pozīcijā.

Vīriešu I grupas četras komandas (Rietavas (Lietuva), Cunami, Madona un Gulbene) spēkiem mērojās Stāķu sporta namā, spēlējot apli. Trešo gadu pēc kārtas „Litenes kausu” izcīnīja mājinieki Gulbenes komanda, kas izcīnīja uzvaras visās trīs spēlēs. Pirmajā mačā ar rezultātu 3:1 viņi pārspēja lietuviešus, otrajā ar 3:0 – Cunami, bet trešajā spēlē ar Madonu bija nepieciešams ceturtais sets, lai noskaidrotu, ka par turnīra čempioniem ir kļuvuši gulbenieši. Sastāvā spēlēja Dzintars Vasiļjevs, Mārcis Rudzītis, Normunds Muižnieks, Matīss Gabdulļins, Kārlis Karolis, Rolands Aģis, Mārtiņš Valainis un Miks Gabdulļins. Otrie – Madona, kas divās spēlēs uzvarēja, bet vienā piedzīvoja zaudējumu. Godalgoto trešo vietu izcīnīja ciemiņi no Lietuvas. Viņi izšķirošajā cīņā ar Cunami vienību tikai piektajā setā izrāva uzvaru.

Liels paldies par turnīra veiksmīgu norisi organizatoram Vitālijam Platajam.

Organizatoru vārdā liels paldies turnīra atbalstītājiem: Gulbenes novada domei, Litenes pagasta pārvaldei, SIA „KOPA” (Jurim Volodinam), SIA “HANĪVIJA” (Dzintaram Vasiļjevam).

Noslēguma apbalvošanā sportistus priecēja Litenes jauniešu deju kolektīvs „Litenietis” (vadītāja Zaiga Mangusa) un Valtis Krauklis, kā arī paldies Kasparam Makam.

Dace Anča