14. un 15. maijā Gulbenē norisināsies disku golfam veltīti pasākumi. Šo pasākumu laikā apmeklētājiem būs iespēja labi pavadīt laiku un uzzināt, kas ir sports, ko sauc par disku golfu, kā arī iepazīties ar tikko izveidoto disku golfa parku “Stari”.

Disku golfs ir lieliska izklaide un laika pavadīšanas veids jebkura vecuma cilvēkiem. Ikvienam būs iespēja izmēģināt savu roku dažādās atrakcijās, lai sajustu, kāda ir šī sporta veida būtība un kāds ir nepieciešamais ekipējums un inventārs kvalitatīvai sporta baudīšanai.

Disku golfs, līdzīgi kā tradicionālais golfs, sastāv no gājieniem pretim mērķim. Ja golfā gājienus veic ar nūju sitot bumbiņu pretim bedrītei, tad disku golfā ar roku met lidojošu šķīvīti pretim speciālam disku ķērājam. Disku golfs ir domāts visiem un visur. Tā pirmsākumi meklējami tālajā 1926. gadā Kanādā, kad Rolands Gibsons kopā ar saviem pamatskolas draugiem mētāja lidojošos šķīvīšus pa noteiktiem mērķiem, kokiem vai stabiņiem. Šī aktivitāte tajā laikā lielu atsaucību neieguva un tika aizmirsta līdz 1970. gadiem., kad tas no jauna tika iepazīstināts Kanādas frisbija čempionātā. 1977. gadā tika radīts patents modernajam disku ķērājam, kurš vēl šodien tiek izmantots visos disku golfa laukumos.

      

Disku golfs ir viens no straujāk augošajiem sporta viediem pasaulē, tā izaugsme ir aptuveni 12-15% gadā. Šobrīd visā pasaulē izveidoti vairāk kā 5000 disku golfa laukumi, no kuriem ap 4000 sastopami Amerikas Savienotajās valstīs un pārējie visur citur. Mūsu kaimiņu valstīs šis sporta veids ir plaši pazīstams, Somijā disku golfs ir atzīts par nacionālo sporta veidu un šajā valstī ir izbūvēti jau ap 500 laukumiem, kas ir vidēji 1 laukums uz 13 tūkstošiem iedzīvotāju. Igaunijā disku golfa laukumu skaits ir krietni mazāks un sasniedz aptuveni 50 spēļu laukumus, savukārt Latvijā šobrīd disku golfa spēli var izbaudīt 4 līdz šim uzbūvētajos laukumos.

Disku golfa potenciāls ir neizmērāms, tādēļ Baltic Disc Golf kopā ar Chilli Disc Golf Latvija mērķis ir attīstīt šī sporta veida kustību Latvijā, apvienojot disku golfa talantus, entuziastus un attīstītājus.

14. maijā, Ģimenes dienas ietvaros, "Iepazīsti disku golfu". Sākums plkst. 10:00.

Norises vieta: blakus Gulbenes sporta centram, Skolas iela 12 A, Gulbene.

- Disku golfa celiņa paraugs.

- Disku mešana uz precizitāti.

- Informatīvais materiāls un inventārs.

 

15. maijā Gulbenes novada Daukstu pagasta Staru mototrasē pasākums "Pirmie soļi disku golfa parkā "Stari"". Sākums plkst. 10:00.

- Neoficiālā laukuma atklāšana.
- Starptautisks disku golfa turnīrs.
- Iepazīšanās ar disku golfu un laukumu.

 

Pasākumu organizē Baltic Disc Golf kopā ar disku golfa klubu Chilli Disc Golf Latvia un to atbalstītājiem SIA Rubate un Gulbenes novada domi.

Elviss Brauns