olimp No 1. līdz 3.jūlijam Valmierā norisināsies nozīmīgs sporta notikums Latvijā – Latvijas IV Olimpiāde, kurā piedalīsies arī 30 sportists un viņu treneri no Gulbenes novada, sacenšoties golfa, orientēšanās, pludmales volejbola, šaha, MTB riteņbraukšanas, šaušanas, brīvās cīņas un vieglatlētikas disciplīnās.

Gulbenes sporta centra direktora vietniece Dace Anča informē, ka golfa disciplīnā novadu pārstāvēs Gundars Rauza un Kārlis Duļbinskis; orientēšanās izaicinājumus mēģinās pārvarēt Renārs Kokarevičs, Jānis Bošs, Inga Siegerte un Sarmīte Gobiņa; pludmales volejbola sacensībās piedalīsies Monta Nipāne un Marika Vizule vai Laura Stradiņa (trenere Ārija Samsonova); šahā augstus rezultātus centīsies uzrādīt Jānis Grasis; MTB riteņbraukšanā spēkus liks lietā Kaspars Beitāns un Anita Muižniece (treneris Imants Kublačovs); precīzi šaut mērķī mēģinās Ainārs Kuprovskis, Vilnis Zvirgzdiņš, Jānis Irbe; brīvajā cīņā piedalīsies Armands Zvirbulis, Evīns Bokmanis un Ilvars Grīns. Viskuplāk ir pārstāvēta vieglatlētikas disciplīna. Tur ar citiem atlētiem spēkiem mērosies Guna Ģērmane, Jānis Skangalis, Kristaps Vējš-Āboliņš, Jānis Mezītis, Oskars Vīksna, Artūrs Kopeļevs, Dilans Kurepins, Dāvids Vasilišuns, Dana Vasiļenko, Anda Kablukova, Inese Sirmā, Ilma Melne, Jānis Pāvuliņš, Edgars Gjačs. Ar viņiem kopā būs treneri Voldemārs Mezītis, Jurijs Gjačs, Jānis Ģērmanis.

Sportistu delegāciju pavadīs Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis, Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls, Gulbenes sporta centra direktors Ziedonis Lazdiņš un viņa vietniece Dace Anča.

Latvijas IV Olimpiādes programmā kopumā ir iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi. Olimpiādi organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un Cēsu novada pašvaldību.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste