Drukāt
19.jūnijā ar jaunsargu gājienu Gulbenes Mūzikas skolas pūtēju orķestra pavadībā, svētku uzrunām un Latvijas Republikas himnu pie pieminekļa par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem atklāja pirmo Vislatvijas Jaunsardzes spartakiādi. Svinīgo mirkli ar savu klātbūtni pagodināja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis un Jaunsardzes un informācijas centra direktors Druvis Kleins.

Ideja par sporta spēļu organizēšanu, ko reiz bija izteicis R.Bergmanis, nu ir rezultējusies reālā pasākumā un ir jaunas tradīcijas sākums. Zīmīgi, ka pirmā spartakiāde notiek tieši Gulbenes novadā. Šeit, Litenes pagastā, atrodas nozīmīga vieta Latvijas armijas vēsturē – Latvijas armijas nometnes vieta un Latvijas armijas karavīru piemiņas vieta “Sāpju siena”, kas godina 1941.gadā nogalināto un deportēto Latvijas armijas virsnieku piemiņu.

Pirmā jaunsargu spartakiāde ilgs līdz 21.jūnijam. Tajā piedalīsies 450 jaunsargi vecumā no 12 līdz 19 gadiem, kuri 2015./2016. mācību gadā ir kārtojuši vispārējās fiziskās sagatavotības testu.

20. jūnijā jaunsargi kārtos vispārējās fiziskās sagatavotības testu, savukārt 21. jūnijā - spēka izturības testu, spēlēs strītbolu, volejbolu, minifutbolu, orientēsies un pārbaudīs spēkus vasaras biatlonā. Plkst. 19.00 Gulbenes sporta centra stadionā notiks spartakiādes noslēguma ceremonija un apbalvošana.

Spartakiādes mērķis ir veicināt fiziskās sagatavotības un sporta attīstību Jaunsardzē, noskaidrot labākās komandas un noteikt spēcīgākos sportistus no jaunsargu vidus.

Spartakiādi organizē Jaunsardzes un informācijas centrs sadarbībā ar Gulbenes novada domi.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste