19.jūlijā Gulbenē noslēdzās basketbola nometne jauniešiem vecumā no 12 gadiem, ko organizēja Gulbenes novada bērnu un jauniešu sporta skola un sporta klubs no ASV “Athletes in Action”. Nometnes galvenais treneris – amerikānis Dale Layer strādāja kopā ar pedagogiem no Jordānijas un Maķedonijas un pašmāju treneriem. Nometnē piedalījās vairāk nekā 100 jaunieši gan no Gulbenes novada, gan no citu Latvijas novadu sporta skolām. Piecu dienu laikā jaunie sportisti paaugstināja savu meistarību, saskarsmes spējas, mācījās strādāt komandā un uzlaboja angļu valodas zināšanas.

“Ar jauniešiem strādāja pieci Gulbenes novada bērnu un jauniešu sporta skolas treneri: Vija Kalniņa, Artūrs Brūniņš, Sandis Dzērve, Dainis Mikolajs un es, Jānis Šults, kā arī trīs ārzemju treneri: nometnes vadītājs no ASV Deils Leiers (Dale Layer), Aleksandrs Todorovs no Maķedonijas un Jusefs Fakes no Jordānijas.

Uzskatu, ka, noorganizējot šāda līmeņa un apjoma nometni, esam pirmajā trijniekā basketbola nometņu rīkošanā Latvijā, kas, protams, ir nozīmīgs fakts arī Latvijas basketbola vēsturē.

Mums ir jāturpina sadarbība ar organizāciju “Athletes in Action”, kas vairāk nekā 50 gadus darbojas četrdesmit valstīs pasaulē, organizējot līdzīgas basketbola nometnes un pasākumus. Ceru, ka arī nākamvasar varēsim turpināt iesākto, ja vien mūs atbalstīs pašvaldība.

Es ticu, ka mēs augsim un attīstīsimies. Mums ir jāmācās mācīties un strādāt komandā un vienmēr jāatceras, ka strādājam bērnu nākotnes labā, “ sarunā stāsta treneris Jānis Šults.

Kā pirmajā nodarbībā uzsvēra Deils Leiers, kurš ar savu harizmu pārsteidza audzēkņus, basketbols sākas sirdī un tas ir jāspēlē no sirds, tad seko smags un neatlaidīgs darbs un tikai vēlāk – rezultāts. Par to ir pārliecināts arī treneris Aleksandrs Todorovs: “Nometnē pavadītais laiks bija brīnišķīgs. Tā kā iepriekš nebiju strādājis ar bērniem, tad šī bija iespēja to darīt. Tas ir jauki, ka bērni basketbolu spēlē pašas spēles pēc, nevis kā tas ir profesionāļiem - tur ir citi mērķi. Nometnes laikā centos mācīt tā, lai, pirmkārt, bērniem ir interesanti un, otrkārt, lai viņi iemācās jaunas prasmes vai uzlabo esošās, jo piecās dienās nevar iemācīties basketbolu. Tas viņiem jāturpina savās sporta skolās. Ikviens, kas pakāpeniski attīstās, jau ir lielisks spēlētājs. Taču visa pamatā ir smags darbs.”

“Šī nometne bija laba pieredze arī man kā trenerim. Visi jaunieši bija ļoti ieinteresēti un uzmanīgi klausījās mūsu ieteikumos, kā uzlabot savas prasmes un iesaistījās treniņos. Viennozīmīgi nometne ir abpusējs ieguvums. Latvijā esmu pirmo reizi un man patīk šī valsts. Mājup uz Jordāniju atgriezīšos ar labām atmiņām,” piebilst Jusefs Fakes.

“Nākamgad katram nometnes dalībniekam novēlu atbraukt atkal un līdzi paņemt draugu. Izmantojot iespēju, saku lielu paldies visiem treneriem, sporta skolas personālam, audzēkņiem, viņu vecākiem un pašvaldībai par iespēju noorganizēt tik vērienīgu starptautisko basketbola nometni,” tā nometnes noslēgumā teica Māris Čakars, Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors.

Jana Igaviņa,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste