vet1607 Aizvadītās nedēļas nogalē divu dienu garumā Aizkrauklē norisinājās Latvijas sporta veterānu savienības 53.sporta spēļu finālsacensības vieglatlētikā, minifutbolā, volejbolā, basketbolā un rokasbumbā. Uz Aizkraukli devās arī Gulbenes novada sportisti - vieglatlēti un volejbolistes. Ļoti atzīstams sniegums mūsu sportistiem - tā dāmas S 40+ grupā volejbolā izcīnīja III vietu, bet vieglatlētikā gulbeniešiem augstā ceturtā vieta.

Sporta spēļu arēnā S 40+ grupā mūsu volejbolistēm trešā vieta. Gulbenes dāmas pirmajā spēlē diezgan viegli uzvarēja Jelgavas sportistes, otrajā cīņā tika galā ar jūrmalniecēm, trešajā spēlē lika pasvīst pat Daugavpils volejbolistēm un pēdējā mačā ar Rīgas spēlētājām sīvā cīņa piekāpās, izcīnot bronzas godalgas. Komandas sastāvā spēlēja Daiga Ņikitina, Inita Medne, Inese Ubaga, Una Markova, Liene Ķikuste un Iluta Rudzīte.

Vieglatlētikas arēnā arī augsti panākumi Gulbenes novada sportistiem - 33 komandu konkurencē 4.vieta kopvērtējumā, pārāki bija vien Daugavpils, Rīgas un Jūrmalas komandas. Mājup gulbenieši atgriezās ar nopietnu medaļu pūru individuālājās disciplīnās: 19 zelta, 14 sudraba un 6 bronzas godalgas.

Kā katru gadu, arī šogad Gulbenes novadam lielāko medaļu skaitu izcīnīja soļotāji. Tā divas zelta godalgas 5 un 10 kilometru soļojumā izcīnīja Irita Bačka S 40+ grupā, S 45+ grupā divas uzvaras svinēja Inese Sirmā, kungiem V 75+ divi zelti Gunāram Rubenim, bet V 80+ grupā divkārtējs uzvarētājs Andrejs Vācietis. Jāpiebilst, ka 10 kilometru soļojumā G.Rubenis un A.Vācietis abi laboja Latvijas veterānu rekordus savās vecuma grupās. Vienu zelta medaļu 10 km soļošanā un vienu sudarba godalgu 5 km soļošanā izcīnīja Harijs Āboliņš V 65+ grupā. Divas sudraba godalgas Diānai Odumiņai S 50+ grupā, S 65+ grupā Ņinai Jurciņai, kā arī Guntim Balodim V 70+ grupā. Vēl viens sudrabs Jāzepam Odumiņam, kurš 10 kilometru distancē V 80+ grupā ierindojās otrajā pozīcijā.

Izcili Aizkrauklē startēja mūsu metēji. Tā “vismedaļotākā” šogad izrādījās Kristīne Andrejeva, kas izcīnīja trīs zelta godalgas. Sestdien viņa S 30+ grupā uzvarēja vesera mešanā, bet svētdien uzvarēja gan lodes grūšanā, gan diska mešanā. Jānis Pāvuliņš lodes grūšanā un šķēpa mešanā svinēja uzvaru V 40 + grupā, diska mešanā viņam otrā pozīcija. Lodes grūšanā zelta godalga Jānim Ludānam V 70+ grupā, bet šķēpa mešanā viņam trešā pozīcija. J.Odumiņš V 80+ grupā bija otrais šķēpa mešanā.

Skriešanas disciplīnās arī atzīstami rezultāti. 400 metru distancē Gunai Ģērmanei pārliecinoša uzvara S 30+ vecuma grupā, stundu vēlāk viņa startēja 3 kilometru distancē, kur ierindojās otrajā pozīcijā. Dace Anča izcīnīja pirmo vietu 3000 metru distancē, bet sudraba godalgu 800 metros S 40+ grupā. 3 kilometru distancē Gulbenes novadam zelta godalgu S 45+ grupā arī izcīnīja Ilze Urbāne, bet 5 kilometros Jānim Supem sudrabs V 65+ grupā. 200 metru sprinta distancē par uzvarētāju V 35+ grupā kļuva Jānis Ģērmanis. Voldemārs Mezītis divkārtējs bronzas medaļnieks gan 100, gan 200 metru distancē. 1500 metru distancē savā vecuma grupā Jāzepam Odumiņam trešā vieta.

Trīssoļlēkšanā divas bronzas godalgas: Diānai Tučai S 30+ grupā un D.Ančai.

Vieglatlētikas sacensību noslēgumā risinājās cīņas jauktajā zviedru stafetes skrējienā dāmām un kungiem. Tā 100+200+400+800 metru jauktajā stafetē Gulbenes novada komanda, kuras sastāvā startēja Diāna Odumiņa (100 m), Voldemārs Mezītis (200 m), Guna Ģērmane (400 m) un Jānis Ģērmanis (800 m), izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien sportistiem no Daugavpils.

Saku lielu paldies visiem sportistiem-veterāniem, kas nopietni trenējas un gatavojas sacensībām, godam pārstāvot Gulbenes novadu. Kā arī trenerim Gunāram Pāvuliņam, kurš trenē metējus, skriešanas trenerim Jānim Ģērmanim un soļotāju pārstāvim Gunāram Rubenim.