No 19.līdz 22.jūlijam Lietuvas pilsētā Kauņā norisinājās Baltijas karavīru sporta spēles.

Kopā ar NBS karavīriem pārstāvēt Latvijas komandu devās 10 jaunsargi un es, Jaunsardzes un informācijas centra jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina. Vecākajā grupā 16 -18 gadu grupā startēja Gulbenes novada jaunsargi no Lejasciema, Lizuma, Gulbenes 2.vidusskolas: Marina Vīksniņa, Alise Petrika, Gvido Bambulis, Artūrs Kopeļevs un Artis Lūsis.

Jaunākajā 12-15 gadu vecuma grupā startēja jaunsargi no Lejasciema vidusskolas un Stāķu pamatskolas: Ērika Jermacāne, Raitis Kaspars, Gustavs Galvans, Jānis Šķirpāns un Madonas vidusskolas jaunsardze Tīna Nagle.

Kauņā ieradāmies 19.jūlija pēcpusdienā. Pēc reģistrācijas notika sacensību svinīga atklāšana. Pēc atklāšanas jaunieši veica šķēršļu joslas apskati un devās uz treniņu.

20.jūlijs sākās ar šķēršļu joslas sacensībām. Vecākajā grupā jauniešiem 1.vietā Gvido Bambulis (laiks 2:27,1), 2.vietā Taavi Perv (laiks 2:44,8 (EST)), 3.vietā Artūrs Kopeļevs (laiks 2:47,3). Jaunietēm 1.vietā Marina Vīksniņa (laiks 3:26,1), 2.vietā Kaisa Kahre (laiks 3:49,5(EST)) un 3.vietā Alise Petrika (laiks 4:02,7). Jaunākajā grupā zēniem Jānis Šķirpāns ierindojās 3.vietā, meitenēm 1.vieta Tīnai Naglei. Viņas uzrādītais laiks - 3:16,7 - bija labākais laiks visu meiteņu vidū. Šķēršļu joslas kopvērtējumā uzvarēja Latvijas jaunsargu komanda.

Pulksten 15.30 sākās sacensības strītbolā. Jaunsargi vecākajā grupā ieguva 1.vietu, bet jaunākā grupa piekāpās Igaunijas un Lietuvas komandām. Pēc tam sākās virves vilkšanas sacīkstes. Pulksten 18.00 liekot lietā nostiprinātās iemaņas, jaunsargi pirmajās cīņās izvilka Lietuvas komandu 2:0, nākamā sacīkste bija ar Igaunijas komandu. Šeit sīvā cīņā mūsējie izvilka ar rezultātu 3:1. Parādot rakstura stingrību, vienotību un labu komandas darbu, Latvijas jaunsargi izcīnīja 1.vietu virves vilkšanā.

21.jūlijā komandas sacentās vasaras biatlonā. Vecākajā grupā jauniešiem Gvido Bambulim 2.vieta, jaunietēm 2.vietā Marina Vīksniņa, 3.vietā Alise Petrika. Jaunākajā grupā meitenēm 2.vietā Tīna Nagle, 3.vietā Ērika Jermacāne. Vasaras biatlonā kopvērtējumā vecākā grupa izcīnīja 1.vietu, bet jaunākā grupa 2. vietā. Kopvērtējumā ,,Baltijas karavīru spēlēs’’ Latvijas Jaunsargu komanda izcīnīja pārliecinošu uzvaru, 2.vietā atstājot Igaunijas jaunieši, bet trešie - Lietuvas jauniešu komanda.