Šī gada Ķekavas novada atklātajā čempionātā svaru stieņa vilkmē no zemes par spēcīgāko pāri kļuva Vadims Kasparovs un Edgars Pavlovskis, kuri divatā pieveica 570 kg smagu svaru stieni.

Reizē ar Ķekavas novada sporta svētkiem 30. jūlijā notika arī atklātās sacensības svaru stieņa vilkmē no zemes individuāli un pārī. Sacensībās piedalījās deviņi sportistu pāri, starp tiem vislielāko kilogramu summu pieveica Vadims Kasparovs un Edgars Pavlovskis, kopā paceļot 570 kg. Oto vietu izcīnīja komandas „Riga Powerlifting Team” sportisti Aleksandrs Jasinskis un Valērijs Pauliņš ar rezultātu 500 kg. Sportistiem no „Gulbenes K.S.P.” Andrejam Šilo un Uldim Ronaldam Ķiplokam trešā vieta, pieveicot 450 kg.

Sieviešu grupā sacentās četras sportistes. Spēcīgākā dāma bija komandas „Madonas SCK” sportiste Ieviņa Liģere, kura sacensībās pacēla 165 kg un izcīnīja pirmo vietu. Alīna Abramčika no „Riga Powerlifting Team” sacensībās pacēla 150 kg un ierindojās otrajā vietā. Komandas „Gulbenes K.S.P.” sportiste Maija Stikina palika trešajā vietā ar uzvilktajiem 95 kg. Ceturtajā vietā ar paceltajiem 75 kg ierindojās Daira Skurule no Pļaviņām.

Vairāk nekā 20 vīri cīnījās par absolūti spēcīgākā titulu, ko nosaka Vilksa punkti, ņemot vērā sportista svaru un uzvilktā svaru stieņa smagumu kilogramos. Vadims Kasparovs no komandas „Arkan” viens pats uzvilka 350 kg smagu svaru stieni, kļūstot par absolūti spēcīgāko vīru. Edgars Pavlovskis no sporta kluba Ādažos „Spēka Pasaule” spēja tikt galā ar 315 kg, kas deva otro vietu. Savukārt Uldis Ronalds Ķiploks no „Gulbenes K.S.P.” turējās cieši līdzās ar paceltajiem 300 kg un trešo vietu vīru grupā.

Baiba Norberte

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija
Biedrība Spēka Pasaule