6.augustā Gulbenes novada svētku „Gadsimtu krāsās Jaungulbene” ietvaros Jaungulbenes stadionā notika sportiskas aktivitātes ar tēmu “Senās sporta spēles”.

Sacensību programmā bija iekļauti trīs komandu veidi: “Krikets”, “Karietes vilkšana”, “Jautrības stafete” un četri individuālie veidi: “Smaguma nešana/mešana”, “Šķēpa mešana mērķī”, “Gladiatori laivās” un šahs.

Komandu veidos piedalījās pārvalžu izveidotās komandas. Īpašu uzmanību un jautrību izpelnījās aktivitāte “Karietes vilkšana”, kur divi “senlaiku” spēkavīri vilka karieti ar tajā sēdošo pārvaldnieku. Visātrākie izrādījās Beļavas pagasta pārvaldes komanda: Kaspars Brezinskis, Helvijs Kamšs un Aivars Rakstiņš. Nepilnu sekundes desmitdaļu aiz viņiem otrajā vietā Stāmeriena: Guntis Laizāns, Dagnis Sudzāns un Ainārs Brezinskis, bet tikai divas sekundes simtdaļas no otrās vietas šķīra Līgo pagasta komandu (Jānis Kravalis, Artūrs Kravalis un Uldis Doņuks), viņiem trešā vieta. Jāpiebilst, ka piedalījās visas 14 pārvaldes un gandrīz katra bija parūpējusies par atbilstošu noformējumu. Specbalvu izpelnījās Lejasciema pagasts par oriģinālāko “Karietes vilkšanu”.

“Jautrības stafetē” vienam no dalībniekiem bija jāripina ratu ritenis, otram – jāveic ar velosipēdu noteikts attālums, bet trešajam – jāvelk baļķis. Šoreiz ļoti pārliecinoši uzvarēja Līgo pagasta komanda: Anete Karaseva, Jānis Kravalis, Artūrs Kravalis. Otro vietu izcīnīja mājinieki Jaungulbene (Kristīne Andrejeva, Dāvis Jermacāns un Rinalds Puriņš), bet trešajā pozīcijā Lizuma trio: Liene Ķikuste, Mārcis Graudiņš un Māris Baranovskis. Par atbilstošāko ietērpu par tēmu “Seno laiku spēles” speciālbalva tika piešķirta stāmerieniešiem.

“Kriketa” finālā par 1.-2.vietu tikās Lejasciems un Daukstes. Precīzāki izrādījās daukstēnieši Linda un Dairis Strazdiņi. Otrajā pozīcijā Lejasciema duets Dace Biksāne un Eižens Petrovičs. Par trešo vietu cīnījās Tirza un Litene. Kā noskaidrojās trešo vietu izcīnīja litenieši Dina Markova un Vitālijs Platais.

Individuālajos sporta veidos par īpašu jautrību parūpējās “Gladiatori laivās”, īpaši dāmu fināls izvērtās dramatisks. Tā pieteicās astoņi kungi un četras dāmas. Sacensības norisinājās baseinā un dalībniekiem, sēžot katram savā laivā, bija jāmēģina “pārairēt-pārvilkt” pretinieks. Kungiem pēc pirmās kārtas pirmajā pusfinālā tikās Mārcis Graudiņš un Māris Baranovskis, kur spēcīgāks izrādījās Māris. Savukārt otrajā duelī Armands Blauvs–Raivis Pētersons pārāks bija Armands. Cīņā par pirmo vietu uzvaru svinēja Māris Baranovskis, bet otrais mājinieks Armands Blauvs. Dāmām uzreiz notika pusfināli, pēc kuriem noskaidrojās, ka par pirmo vietu cīnīsies Marina Vīksniņa un Sandija Krēsliņa. Jāteic, ka cīņa bija ārkārtīgi sīva un neprognozējama. Lielāko mača daļu vairāk vadībā bija Marina, brīžiem jau šķita, ka viņa “pārvilks” pretinieci, bet tomēr beigās izturība lielāka bija Sandijai un viņa svinēja uzvaru.

Skaitliski viskuplāk apmeklētā sportiskā aktivitāte bija Šķēpa mešana mērķī. Tā spēķus izmēģināja 84 kungi un 25 dāmas. Dāmām par uzvarētāju kļuva Sanija Ozoliņa. Kungiem par uzvarētāju kļuva Māris Baranovskis, kurš ieguva 19 punktus no 20 iespējamiem.

Lielu interesi izraisīja arī Smagumu nešana un mešana. Spēkiem mērojās 46 kungi un 20 dāmas. Dāmām spēcīgākā izrādījās Kristīne Andrejeva. Kungiem nepārsēts izrādījās Raivis Pētersons.

                9 šahisti sacentās pie Vešerienes mājas. Par uzvarētāju kļuva sportists no Cēsīm, otrajā vietā arī kaimiņu novada šahists no Alūksnes, bet trešo vietu izcīnīja Jānis Bokalders.

Īpašs paldies jaungulbenietim Dzintaram Galejam par “karietes aizlienēšanu”. Paldies par sagādāto inventāru biedrībai “VeloRīts”, Lejasciema un Jaungulbenes pagastu pārvaldēm, kā arī visiem tiesnešiem.

Dace Anča