trase01 Lai iepazīstinātu ar atpūtas iespējām dabas parkā Augstie kalni un popularizētu riteņbraukšanu, 20. augustā Lizuma pagastā tiek rīkotas velo braukšanas sacensības “XCO Augstie kalni”. Mūsu velokomandas “Lizums” dalībnieki izveidojuši trases, kas būs pieveicamas braucējiem ar dažādu sagatavotību un braukšanas pieredzi.

Viena apļa garums ir aptuveni 4 km ar 100 kāpuma metriem. Sacensības sadalītas divos posmos, lai kalnu braukšanu var izbaudīt gan braucēji ar mazāku pieredzi un fizisko sagatavotību, gan arī braucēji, kas vēlas pierādīt savas kalnu braukšanas prasmes augstākā līmenī. Sacensībās var piedalīties jebkurš aktīvās atpūtas cienītājs ar velosipēda vadīšanas iemaņām. Aizsargķivere ir obligāta! Organizatori iesaka izvērtēt savu fizisko sagatavotību un šaubu gadījumā izvēlēties grupu ar mazāku apļu skaitu.

Starta laiki

  • plkst.11.00 starts S/V 13, S/V 16, S/V 55 un Open grupai – mazākās grūtības aplis (Open grupa – tiem, kas šaubās par savām braukšanas spējām, bet vēlas sajust, kā tas ir – braukt pa kalnu trasi)
  • plkst.13.00 starts pārējiem – augstākas grūtības aplis  

Atbilstību vecuma grupai nosaka no 2016 atņemot dalībnieka dzimšanas gadu.

Grupām S/V 13 un S/V 16 sacensību dienā jāierodas kopā ar pilngadīgu personu, kas uzņemas atbildību par nepilngadīgo personu sacensību laikā. Ņemot vērā trašu sarežģītības pakāpi, pilngadīgā persona iepazīstas ar trasi un izvērtē jaunieša spējas piedalīties sacensībās.

Dalība sacensībās jauniešiem līdz 16 gadu vecumam ir bez maksas.

Augsto kalnu trases izveidotas dabiskā reljefā, ļaujot skatītājiem un līdzjutējiem baudīt sportistu sniegumu un novērtēt meža skaistumu un daudzveidību. Nūjotājiem tā būs iespēja atklāt jaunas takas pastaigām, bet praktiskāk noskaņoti skatītāji sacensību vērošanu var apvienot ar ogošanu un sēņošanu.

Attēlos – trases iepazīšanas brauciens 31.jūlijā un trases marķēšana 8.augustā.

Lai garantētu sportistu un skatītāju drošību, pašvaldības ceļš caur Augstajiem kalniem 20.augustā vispārējai satiksmei būs slēgts no plkst.10.00 līdz plkst.17.00.

Sacensību nolikums http://ej.uz/nolikums_AugstieXCO

Pieteikties var http://ej.uz/pieteiksanaas_AugstieXCO, kā arī sacensību dienā, kad pieteikšanās tiks slēgta 30 minūtes pirms konkrētās grupas starta.

Par sacensībām https://www.facebook.com/events/107529122960839/

Ar trasi video var iepazīties https://www.youtube.com/watch?v=1hYuHqbUbNA

Par komandu https://www.facebook.com/velokomandaLizums/?fref=ts

Sacensības organizē Lizuma pagasta pārvalde un velokomanda “Lizums”. Sociālajos tīklos lietojam #AugstiekalniXCO. Uz tikšanos Augstajos!

Informē Inta Dārzniece,
Lizuma pagasta pārvalde