20. augustā īstenojās velokomandas “Lizums” iecere par velobraukšanas sacensībām Lizuma pagasta Augstajos kalnos.

Tā kā organizatoriem – velo sportistiem un Lizuma pagasta pārvaldei – šāda pasākuma rīkošanā nebija nekādas pieredzes, sākumā nedaudz māca bažas, vai būs pietiekami liela interese no atbilstošas kvalifikācijas braucējiem, kā nekā XCO (cross country olimpic) ir grūtākais un tehniskākais no MTB (kalnu riteņbraukšanas) paveidiem. Par laimi, dalībnieku atsaucība bija pārsteidzoši liela – uz starta izgāja 84 dalībnieki. Un tas nekas, ka vairākiem dažādu problēmu dēļ neizdevās plānoto distanci pieveikt. Ja ir tik smaga un sarežģīta trase, tad augstu vērtējama arī apņēmība piedalīties un pārbaudīt savus spēkus. Dalībnieku ģeogrāfija visai plaša – sportisti bija ieradušies gan no Rīgas, Saulkrastiem, Ogres, Jēkabpils, Preiļiem, Rēzeknes, Daugavpils, gan no Smiltenes un Gulbenes, kā arī kaimiņu pagastiem. Visas vietas pat grūti uzskaitīt.

Uz starta stājās ne tikai velokomandas “Lizums” dalībnieki Elza un Ingars Martinovi, Kristīne, Mārcis un Raivis Kliederi, Markuss Daniels Jauntirāns, Māris Jauntirāns, Didzis Avotiņš, Renārs Pūcītis, Pēteris Misiņš, bet arī motosportisti – Uģis Klimons un Andris Tilgass. No Lizuma pagasta sacenībās piedalījās 13 velosporta entuziasti. Uzteicami mūsu iesācēji Spartaks Žiļins un Reinholds Vaļģis, kurš ar dalību sacensībās atzīmēja savu 23. dzimšanas dienu. Vislielākā konkurence bija V35 un V23 grupās, kā arī jauniešu S/V13 un S/V16 grupās. Laiks lutināja, tāpēc skatītāju bija visai daudz, daļa apvienoja patīkamo ar lietderīgo – staigājot pa kalnainajām takām gan sēņoja, gan ogoja.

Braucējiem gan nācās krietni pasvīst, lai sasniegtu finišu un saņemtu balvas, par ko pateicība sponsoriem AS “Rankas piens”, IK “Santas bodīte”, Tālavas Ķēniņa alus (šīs balvas saņēma tikai atbilstošu vecumu grupu kungi), SIA “Skrīveru saldumi”, SIA “Avoti SWF”, z/s “Augstkalni”. Īpašas balvas elites grupām bija izgatavojuši velokomandas “Lizums” sportisti Renārs Pūcītis un Aivars Dārznieks. Sacensību organizēšanā lieti noderēja Gulbenes novada domes finansiālais atbalsts. Paldies!

Ļoti iepriecināja dalībnieku pozitīvie izteikumi par trasi un sacensību organizāciju. Protams, apzināmies, ka bija nepilnības un kļūdas, kas novēršamas, lai sarīkotu tiešām augstvērtīgas sacensības, kas apmierinātu gan braucējus, gan līdzjutējus, taču par to, ka nākošās sacensības Augstajos notiks arī citugad, jau tagad esam pārliecināti. Priecē tas, ka arvien vairāk cilvēku izvēlas mūsu kalnus izbraucieniem ar velosipēdiem, pieaudzis arī nūjotāju un sēņotāju skaits. Dabas parks “Augstie Kalni” ir atvērts visu gadu, nāc un atpūties no sirds!

Inta Dārzniece