Aizvadītajā sestdienā Gulbenē norisinājās “Gulbenes sporta centra kauss 2016”, kas bija pirmssezonas pārbaudes sacensības volejbolā dāmām. Turnīrā piedalījās četras komandas: Gulbene, Līvāni, Mārupes SC un RSU/MVS (Rīgas Stradiņa universitāte/Minusas volejbola skola), kas jau 8. oktobrī uzsāks cīņas Latvijas Nacionālajā volejbola līgā.

Sestdienas turnīrs izvērtās ļoti aizraujošs, neprognozējams un ļoti vērtīgs pirmssezonas pārbaudījums spēlētajām. Tika aizvadītas sešas spēles, kurās komandas aizvadīja trīs setus, neatkarīgi no uzvarēto un zaudēto setu attiecības. Pirmā spēle norisināsies starp Gulbenes un Līvānu dāmām. Pirmajā setā 25:18 uzvarēja mājinieces, otro setu pārākas ar 25:17 bija Līvānu sportistes, bet trešajā setā atkal pārākums Gulbenes pusē (25:11).

Otrs mačs risinājās starp RSU/MVS un Mārupes SC. Pirmajā setā diezgan pārliecinošu sniegumu demonstrēja RSU/MVS, uzvarot ar 25:13, tomēr atlikušajā spēlē Mārupes volejbolistes pierādīja dzelžainu cīņassparu, uzvarot ar 26:24 un 27:25.

Trešajā cīņā tikās Līvāni un Mārupes SC. Lai gan sākotnēji likās, ka Mārupes spēlētājas svinēs samērā vieglu uzvaru, tomēr jau pirmajā setā tikai divi punkti šķīra komandas (25:23 Mārupe). Otrā seta galotni veiksmīgāk nospēlēja līvānietes (26:24), bet 30 minūšu garais trešais sets ieilga pat līdz 28 punktiem, kad beidzot Mārupes sportistēm izdevās gūt divu punktu pārsvaru.

Ceturtais mačs risinājās starp Gulbenes un RSU/MVS komandām. Pirmajā setā ar 25:16 pārākas bija viesu spēlētājas no Rīgas, tomēr otrajā setā Gulbene atspēlējās, uzvarot ar 25:22. Trešajā setā atkal pārsvars bija RVS/MVS pusē (25:15).

Piekto cīņu aizvadīja Mārupes SC un Gulbene. Atkal pirmajā setā uzvarēja pretinieces (25:15), bet otrajā setā Gulbene pierādīja savu varēšanu, uzvarot ar 25:19. Trešais sets tika aizvadīts ar mainīgām sekmēm, tomēr mača galotnē stabilāku sniegumu demonstrēja mūsu spēlētājas, uzvarot ar 25:22. Gulbenes uzvara šajā cīņā radīja pamatīgu intrigu kopējā turnīra tabulā. Viss izšķīrās pēdējā cīņā, kurā tikās Līvāni un RSU/MVS. Arī šis mačs nebija izņēmums, saspringtā gaisotne turpinājās līdz pat pēdējiem punktiem. Pirmajā setā par papildus intrigu parūpējās Līvānu meitenes, uzvarot ar 25:19. Tomēr otrajā setā sīvā cīņā rīdzinieces panāca izlīdzinājumu (26:24). Pēdējā setā vairāk spēka pietika RSU/MVS spēlētājām (25:16).

Lai izvērtētu uzvarētāju, nācās skaitīt “mazos punktus”, jo trīs komandām bija vienāds punktu skaits uzvarētajos setos. Kā rezultātā noskaidrojās, ka par uzvarētājām kļuva RSU/MVS spēlētājas, otro vietu izrāva Gulbenes volejbolistes, bet trešās Mārupes SC komanda, kas no gulbenietēm atpalika par nieka 0.003 punktiem. Gulbenes komandā spelēja un otro vietu izcīnīja Lauma Lazdiņa, Madara Umure, Laura Stradiņa, Marta Nipāne, Maija Smiltniece, Evita Ūzuliņa, Zanda Mičule, Anda Mičule, Daila Žukauska, komandas treneris Kaspars Šķepasts.

Atbalstīsim Gulbenes dāmu komandu jau 22. oktobrī, kad Mārupē viņas aizvadīs savas pirmās Nacionālās līgas divas spēles ar mājiniecēm – Mārupes SC un Liepājas SSS. Savukārt klātienē varēsim līdzi just 19. novembrī Gulbenē, kad mūsu meitenes cīnīsies ar Līvāniem un LSPA.

Paldies turnīra tiesnešiem/sekretārēm Vitālijam Platajam, Dzintaram Vasiļjevam, Ārijai Samsonovai, Inesei Ubagai, Marutai Blumbergai un Enijai Baumgartei par veiksmīgu sacensību norisi.

Dace Anča